Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jej biuro daje studentom równe szanse. Czym się zajmuje Justyna Markitoń?

Czytaj dalej
Anna Folkman

Jej biuro daje studentom równe szanse. Czym się zajmuje Justyna Markitoń?

Anna Folkman

Justyna Markitoń, kierownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymała honorowy tytuł Mecenasa Osób Niepełnosprawnych. Czym się zajmuje? Co oferuje jedyne takie biuro w regionie? Zapytaliśmy.

Pracuje Pani w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych US już 12 lat. Jak to się stało, że trafiła Pani tutaj?

Udało mi się dostać pracę w Biurze dzięki studiom, które ukończyłam, czyli pedagogikę rewalidacyjną i korekcyjną. Dokształcałam się też z terapii pedagogicznej. Pewnego dnia zobaczyłam ogłoszenie Uniwersytetu Szczecińskiego dotyczące zatrudnienia Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych. Aplikowałam, przeszłam rekrutację i udało się. Pamiętam, że zaczynaliśmy w znacznie mniejszym składzie, z mniejszymi możliwościami. Dziś po 12 latach wygląda to już zdecydowanie inaczej...

Skończyła Pani ten kierunek i na pewno miała już plan, gdzie chciałaby pracować. Brała Pani pod uwagę pracę na uczelni?
W kręgu moich zainteresowań była praca z osobami z niepełnosprawnością, z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Nie myślałam raczej o pracy na uczelni. Mimo że tutaj studiowałam i spotykałam się z niepełnosprawnością wśród studentów, nie było takiego stanowiska i biura, które wspierałoby ich. Akurat w 2007 roku pojawiło się rozporządzenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o powołaniu na uczelni osoby odpowiedzialnej za wsparcie studentów niepełnosprawnych, Władze uczelni utworzyli stanowisko Pełnomocnika a tym samym pojawiła się możliwość rozwoju Biura.

Chciała Pani pracować z ludźmi a tu etat w biurze. Nie kolidowało to?

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Folkman

Zajmuję się tematyką zdrowotną i społeczną. Bliskie są mi sprawy związane z dziećmi.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.