Jedna trzecia wniosków o 300 plus złożona. Ponad 100 tysięcy wniosków!

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Jedna trzecia wniosków o 300 plus złożona. Ponad 100 tysięcy wniosków!

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Ponad 100 tysięcy wniosków o wyprawkę szkolną 300 plus złożono w regionie od 1 lipca. To około jedna trzecia wszystkich uprawnionych do otrzymania tego świadczenia.

- Jeszcze nie złożyłam wniosku o 300 plus - mówi pani Daria z Bydgoszczy. - Mam dwie córki w wieku szkolnym i nie ukrywam, że te 600 zł przed rokiem szkolnym to dla mnie duże wsparcie. Oboje z mężem pracujemy, ale nie zarabiamy zbyt dużo i przydadzą nam się te pieniądze. Planuję złożyć wniosek elektronicznie, żeby nie tracić czasu na stanie w kolejkach.

Jak wyglądało składanei wniosków w naszym regionie. Ile bedzie trzeba czekać na wypłaty? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.