Jaki był 2017 rok dla szczecinian? "Zdecydowanie dobry"

Czytaj dalej
Celina Wojda

Jaki był 2017 rok dla szczecinian? "Zdecydowanie dobry"

Celina Wojda

Jaki to był rok dla mieszkańców Szczecina, polityków i działaczy? Zdecydowanie dobry - odpowiadają

Jak mówi wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski dla województwa zachodniopomorskiego rok 2017 był czasem rozwoju gospodarczego, spadającego bezrobocia i podjęcia ważnych decyzji uruchamiających wielkie projekty infrastrukturalne oraz przemysłowe m.in. dofinansowanie pogłębienia toru wodnego Świnoujście-Szczecin, rozbudowa Terminalu LNG, budowa kolejnych odcinków dróg ekspresowych S3 oraz S6, inwestycja „Polimery Police”.

- W zbliżającym się roku 2018 te projekty będą kontynuowane - zapowiada wojewoda, Krzysztof Kozłowski. - Rozpoczną się także prace przy budowie tunelu w Świnoujściu. Cieszę się, że w okresie rozpoczynających się obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości toczyć się będą wielkie inwestycje, podnoszące poziom rozwoju Pomorza Zachodniego.

Marszałek województwa, Olgierd Geblewicz również mówi o kolejnym dobrym roku dla zachodniopomorskiej gospodarki.

- Od dłuższego czasu w naszym regionie bezrobocie spada najszybciej i bije pozytywne rekordy. Od 2015 jesteśmy trzecim najdynamiczniej rozwijającym się województwem w kraju. To efekt konsekwencji w działaniach gospodarczych podejmowanych od wielu lat - mówi marszałek. - Niestety był to także kolejny rok psucia państwa przez PiS, niszczenia jego instytucji, mechanizmów demokratycznych. Kolejny rok zastoju w inwestycjach prywatnych. Za to wszystko przyjdzie nam w przyszłości zapłacić bardzo wysoką cenę.

Mijający rok obfitował też w dobre wydarzenia dla wiceprzewodniczącego Rady Miasta, Michała Wilkockiego.

- Mój 2017 rok najlepiej podsumują liczby; odbyłem 58 dyżurów z mieszkańcami, złożyłem 54 interpelacji i zapytań, 106 wniosków oraz wysłałem 186 alertów. Wiele moich interwencji dotyczyło zmian organizacji ruchu mających na celu poprawę bezpieczeństwa (m.in. Plac Grunwaldzki, Świętego Wojciecha, Kopernika czy 26 Kwietnia). W międzyczasie otworzyliśmy boisko wielofunkcyjne przy ul. Lwowskiej, wybudowaliśmy chodnik na ul. Zielonej czy oświetliliśmy ul. Zbójnicką i Harnasiów - wylicza Michał Wilkocki.- Efekty przyniosła także praca poświęcona na porządki w przestrzeni publicznej dzięki, której udało się usunąć ponad setkę nośników reklamowych. Ten rok to także wiele planów, które przyniosą efekty w najbliższej przyszłości.

Pływak Filip Zaborowski mówi o 2017, że był to rok pełen sukcesów i rekordów.

- Plan został wykonany - śmieje się sportowiec.

Pełnym inspirujących spotkań i rozmów był mijający rok dla aktorki Anny Cieślak.

- Naprawdę nie mogę narzekać, bo to był bardzo udany rok - mówi aktorka. - I życzę sobie, ale także i innym żeby ten nadchodzący był takim czasem, w którym będziemy mogli robić rzeczy, które kochamy, tak na sto procent.

Podobnie było u wisażystki, Agnieszki Szeremety.

- Jestem bardzo wdzięczna za wszystko co mnie w nim spotkało, za każda najmniejsza rzecz, każdy kwadrans życia, który był inspirujący - mówi Szeremta. - Chciałabym aby ten nowy rok był obfity w ciekawe projekty, otoczony dobrymi ludźmi, ciekawymi rozmowami takimi po których można chłonąć inspiracje, karmić się dobrem i skoncentrowany na najważniejszych rzeczach w życiu.

Celina Wojda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.