Małgorzata Klimczak

Jaką szkołę wybrać? A może tzw. zawodówka? "Chcemy odczarować szkolnictwo branżowe i techniczne"

Jaką szkołę wybrać? A może tzw. zawodówka? "Chcemy odczarować  szkolnictwo branżowe i techniczne"
Małgorzata Klimczak

Kuratorium Oświaty w Szczecinie będzie ściśle współpracować z przedsiębiorcami w naszym regionie, żeby lepiej kształcić uczniów w szkołach branżowych i technicznych.

Szkolnictwo zawodowe ma się zmieniać, a szkoły branżowe i technika i ściślej współpracować z przedsiębiorstwami w regionie. Takie są założenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, które już od jakiegoś czasu są wdrażane przez niektóre szkoły.

Na początku stycznia Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, z premierem Mateuszem Morawieckim wystosowali specjalny list do pracodawców, zwracając się do nich o podjęcie działań na rzecz kształcenia zawodowego.

W treści listu zachęcano do m.in. obejmowania patronatem szkół zawodowych oraz bliższej współpracy z pracodawcami przy planowaniu i realizowaniu kampanii promocyjnych, adresowanych do młodych ludzi podejmujących decyzję o wyborze przyszłej ścieżki zawodowej.

W naszym województwie mamy przykłady tego rodzaju porozumień w przypadku kilku szkół. W tym roku szkolnym patronat nad nowo powstałym Technikum Technologii Cyfrowych objął Technopark Pomerania.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.