Jak radzić sobie po roku epidemii? - odpowiada psychoterapeutka Alicja Rawinis-Tomaszewska

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Sara Watrak

Jak radzić sobie po roku epidemii? - odpowiada psychoterapeutka Alicja Rawinis-Tomaszewska

Sara Watrak

Epidemia koronawirusa trwa już ponad rok. Po tak długim czasie obniżony nastrój dopada już nawet najsilniejszych. Wszyscy marzymy o tym, aby żyć tak jak dawniej. O tym, jak przetrwać kwarantannę bądź izolację i jak radzić sobie z trudnymi emocjami, rozmawiamy z toruńską psychoterapeutką Alicją Rawinis-Tomaszewską.

Minął rok od początku epidemii. Coraz więcej osób, które wcześniej jakoś sobie radziły, teraz mają dość tego, że nie można wyjść do teatru, wyjechać w podróż, wybrać się na basen czy na imprezę, czyli po prostu żyć pełnią życia. Jak sobie poradzić z uczuciem, że nasza codzienność nie wygląda jak dawniej?

Ważne jest, aby kierować swoją uwagę na te obszary, na które mamy wpływ. Zachęcam, aby poprzyglądać się swoim potrzebom i zastanowić się, w jaki sposób możemy je zaspokoić w takich warunkach, jakie aktualnie mamy. Oczywiście przedłużające się obostrzenia powodują coraz większą tęsknotę za tym, co czasowo utraciliśmy, i to jest całkowicie naturalne. W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do szybkiego zaspokajania potrzeb i unikania dyskomfortu. Tymczasem trudne emocje i doświadczenia są nieodłączną częścią naszego życia.

Co doradziłaby Pani osobom, które są na kwarantannie? Czasami trwa ona nawet kilka tygodni. Jak spędzać czas, by nie dopadł nas spadek nastroju?

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sara Watrak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.