Jak poseł Stanisław Gawłowski tłumaczył swoją niewinność

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas
Mariusz Parkitny

Jak poseł Stanisław Gawłowski tłumaczył swoją niewinność

Mariusz Parkitny

Szef zachodniopomorskiej PO zapowiada, że obali każdy zarzut, który stawia mu prokuratura. A jednak po jego wystąpieniu pozostał niedosyt.

- Jestem niewinny i obalę każdy dowód prokuratury - zapewnił we wtorek szef zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej. W Sejmie zwołał konferencję prasową po tym jak zrzekł się immunitetu. Towarzyszył mu pełnomocnik mecenas Roman Giertych. Ale wszystkich wątpliwości nie rozwiali.

Nie czekał na głosowanie

Poseł Stanisław Gawłowski zrzekł się immunitetu. To oznacza, że prokuratura w Szczecinie może mu postawić zarzuty korupcji, ujawnienia tajemnicy urzędowej oraz plagiatu pracy doktorskiej. Nie wiadomo kiedy do przesłuchania dojdzie, bo według prokuratury, sprawa jest tak poważna, że posła należałoby zatrzymać (w praktyce doprowadzić na przesłuchanie w kajdankach), a potem aresztować. Ale na takie środki musiałby wyrazić zgodę Sejm, a nie wiadomo, czy w ogóle i kiedy to się stanie. Prokurator na razie nie przesłucha posła (nawet, gdyby sam się zgłosił jutro na przesłuchanie) dopóki sprawa wniosku o zatrzymanie i areszt się nie rozstrzygnie.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.