Marek Jaszczyński

Jak nie Szczecińska Kolej Metropolitalna to metrobus

Tak wygląda metrobus (metro dla biednych państw), który kursuje w Meksyku. Tak wygląda metrobus (metro dla biednych państw), który kursuje w Meksyku.
Marek Jaszczyński

Czytelnik zaproponował inne rozwiązanie komunikacyjne niż uruchomienie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Tańsze rozwiązanie to autobusy kursujące po wydzielonych trasach .

Andrzej Podlaszewski skontaktował się z redakcją po tym jak dowiedział się, że zabrakło 109 milionów złotych do najtańszej oferty dotyczącej modernizacji linii kolejowej ze Szczecina do Polic. Do przetargu dotyczącego przebudowy 42,57 km linii kolejowej nr 406 wpłynęły cztery oferty. Zamawiający szacował, że do wykonania zamówienia wystarczy 370 mln złotych. Jednak nikt nie zdecydował się na tak niską kwotę. Najtaniej swoje usługi wyceniła warszawska firma Trakcja PRKiL, która zaproponowała ponad 479 mln złotych.


- Z zawodu jestem inżynierem elektronikiem i poprzez rewolucyjne znaczenie superkondensatorów dla komunikacji miejskiej zainteresowałem się szerzej komunikacją - mówi czytelnik.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.