Marek Jaszczyński

Jak nie Szczecińska Kolej Metropolitalna to metrobus

Tak wygląda metrobus (metro dla biednych państw), który kursuje w Meksyku. Tak wygląda metrobus (metro dla biednych państw), który kursuje w Meksyku.
Marek Jaszczyński

Czytelnik zaproponował inne rozwiązanie komunikacyjne niż uruchomienie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Tańsze rozwiązanie to autobusy kursujące po wydzielonych trasach .

Andrzej Podlaszewski skontaktował się z redakcją po tym jak dowiedział się, że zabrakło 109 milionów złotych do najtańszej oferty dotyczącej modernizacji linii kolejowej ze Szczecina do Polic. Do przetargu dotyczącego przebudowy 42,57 km linii kolejowej nr 406 wpłynęły cztery oferty. Zamawiający szacował, że do wykonania zamówienia wystarczy 370 mln złotych. Jednak nikt nie zdecydował się na tak niską kwotę. Najtaniej swoje usługi wyceniła warszawska firma Trakcja PRKiL, która zaproponowała ponad 479 mln złotych.


- Z zawodu jestem inżynierem elektronikiem i poprzez rewolucyjne znaczenie superkondensatorów dla komunikacji miejskiej zainteresowałem się szerzej komunikacją - mówi czytelnik.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Marek Jaszczyński

Witam! W "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami naszego miasta i regionu, a szczególnie komunikacją. Bywa też, że piszę o historii i o wojsku

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.