Mariusz Parkitny

Jak mieszkańcy pomogli policji łapać przestępców

Jak mieszkańcy pomogli policji łapać przestępców
Mariusz Parkitny

Wczoraj minął rok od wprowadzenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To oczko w głowie obecnego ministra spraw wewnętrznych.

Mapa to nic innego jak aplikacja, za pomocą której mieszkańcy zgłaszają miejsca, gdzie jest niebezpiecznie.

Policja ocenia, że pomysł odniósł sukces, choć na ponad 18 tysięcy zgłoszeń potwierdziła się niespełna połowa (8153). W Szczecinie zarejestrowano 6709 zagrożeń naniesionych na mapę. 4120 z nich dotyczyło zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a 2589 bezpieczeństwa ogólnego.

- Mapa pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie zagrożeń lokalnych oraz wyszczególnienie instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Duże zainteresowanie nową możliwością współdziałania społeczeństwa i policji przyniosło wymierne efekty

- mówi st. asp. Irena Kornicz z zachodniopomorskiej policji.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.