Jak cenne pierwiastki przenikają do najgłębszych warstw skóry

Czytaj dalej
Izabela Mortas

Jak cenne pierwiastki przenikają do najgłębszych warstw skóry

Izabela Mortas

Rozmowa z Remigiuszem Szczepaniakiem, prezesem Invex Remedies, o innowacyjnych kosmetykach i suplementach diety.

Państwa kosmetyki znane są przede wszystkim z tego, że zawierają cenny pierwiastek, jakim jest złoto. Jak działa on na skórę?
Złoto jest jednym z ultramikroelementów wchodzących w skład naszego organizmu. Jego działanie na naszą skórę jest nie do przecenienia: ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, pobudza syntezę kolagenu i rekonstrukcję tkanki, opóźnia powstawanie zmarszczek, spowalnia wydzielanie melaniny, niwelując przebarwienia skóry. To bardzo dobry nośnik dla różnych biologicznie czynnych substancji, działa na zasadzie pompy jonowej, dzięki czemu przyspiesza migrację aktywnych składników w głąb skóry, jednocześnie wspomaga usuwanie toksyn i inicjuje rekonstrukcję tkanki. W połączeniu z innymi pierwiastkami o podobnych właściwościach, na przykład krzemem, które również stosujemy, działanie jest zintensyfikowane.

Skąd pomysł, aby to pierwiastki były podstawowym składnikiem Państwa produktów?
Nasz organizm do życia potrzebuje ponad 64 pierwiastków. Nazywamy je makro-, mikro- i ultramikroelementami. Na naszej planecie, bez względu na miejsce, w którym żyjemy i karmimy nasz organizm, nie ma gleb, które zapewniłyby dostęp do wszystkich niezbędnych pierwiastków. W produkowanym pożywieniu zmniejszyła się zawartość wielu koniecznych do życia makro- i mikroelementów. Zakwaszenie gleb spowodowało zmianę w strukturach chemicznych pierwiastków, przez co stały się one nierozpuszczalne w wodzie, a tym samym są nieprzyswajalne przez rośliny oraz nas samych. Dzięki naukowcom wiemy, że każdego dnia powinniśmy dostarczać organizmowi ponad dwadzieścia różnych aminokwasów, ponad dwadzieścia witamin oraz około osiemdziesięciu makroelementów, mikroelementów i ultramikroelementów. Źródłem pierwiastków powinny być żywność i woda. Wiemy jednak, że w ten prosty sposób nie zapewnimy dostarczenia ich odpowiedniej ilości. Dlatego postanowiliśmy dostarczyć je w postaci kosmetyków i suplementów diety.

W jaki sposób uzyskiwane są te cenne składniki?
W laboratoriach Invex Remedies opracowana została zaawansowana technologia monojonowa polegająca na rozbijaniu struktur minerałów takich jak złoto, srebro, krzem do pojedynczych jonów. Najkrótszą drogą do osiągnięcia tego celu jest rozdrobnienie pierwiastków do wielkości pozwalającej na ich przenikanie przez błony komórkowe. Pozyskiwane dzięki tej technologii cząstki minerałów są ponaddziesięciokrotnie mniejsze niż dotychczas stosowane w farmakologii i kosmetologii nanocząsteczki. Opatentowana przez nas technologia zapewnia tym niezwykle małym cząsteczkom najczystszych minerałów, znajdujących się w dermokosmetykach, przenikanie do najgłębszych warstw skóry, zapewniając jej odżywianie i odnowę na poziomie komórkowym w najlepiej przyswajalnej formie.

W najbliższą sobotę obchodzą Państwo pierwszy ważny jubileusz - 5-lecie istnienia firmy. Szykuje się duża impreza, podczas której będą zaprezentowane Państwa produkty, ale też nastąpi oficjalne otwarcie SPA.
Tak, to prawda. SPA szykujemy ze starannością. Stanie się ono miejscem, gdzie o nasz organizm będzie można zadbać kompleksowo. W dniu otwarcia zaoferujemy możliwość przetestowania rewolucyjnych zabiegów, ale atrakcji przewidujemy o wiele więcej.
Goście będą mieć okazję wysłuchać wykładu na temat nowego suplementu wprowadzonego przez firmę - krzemu z borem i jodem SILOR+B+J, a także skorzystać z porad dermatologa, dietetyka czy trenerów fitness, zakupić w promocyjnych cenach kosmetyki i suplementy. Imprezę uświetni występ Krzysztofa Krawczyka.

Izabela Mortas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.