Jacek Kurski, czyli historia polityka, który łatwo nie odpuszcza

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski /Polska Press
Dorota Kowalska

Jacek Kurski, czyli historia polityka, który łatwo nie odpuszcza

Dorota Kowalska

Eksperci nie mają wątpliwości: Jacek Kurski ograł Andrzeja Dudę, a w maju po wyborach prezydenckich może spokojnie wrócić na fotel prezesa TVP. Ci, którzy znają Kurskiego, wzruszają tylko ramionami - doskonale wiedzą, że „Kura” to nie jest człowiek, który poddałby się bez walki.

Jacek Kurski triumfuje. Odwołany prezes Telewizji Polskiej zostaje w firmie jako doradca zarządu, w którym zawieszono nieprzychylną mu Marzenę Paczuską. Stanowisko p.o. prezesa TVP objął z kolei Maciej Łopiński, który jest z „Kurą” w świetnych relacjach. Eksperci nie mają wątpliwości: Kurski ograł Andrzeja Dudę, a w maju, po wyborach prezydenckich, może spokojnie wrócić na fotel prezesa telewizji publicznej.

- Poza tym, że mamy nowego, świetnego prezesa w zasadzie nic się nie stało - stwierdził na konferencji prasowej, już po swoim odwołaniu, Kurski.

- Kiedy obejmowałem funkcję prezesa TVP, deklarowałem, że to będzie czas odbudowy siły i prestiżu telewizji. Wydaje mi się, że tej obietnicy dotrzymałem - ocenił.

Według Kurskiego, TVP jest obecnie „najpotężniejszą marką na rynku medialnym, angażuje emocje Polaków, jest medium budującym narodową tożsamość i wspólnotę Polaków”.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Kowalska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.