Krzysztof Strauchmann

IPN przedłuża poszukiwania grobu żołnierzy Bartka na Opolszczyźnie

Archiwalna fotografia partyzantów. IPN identyfikuje osoby występujące na zdjęciu ze zbiorów prywatnych. Fot. Archiwum Archiwalna fotografia partyzantów. IPN identyfikuje osoby występujące na zdjęciu ze zbiorów prywatnych.
Krzysztof Strauchmann

Instytut Pamięci Narodowej przedłuża poszukiwania mogiły żołnierzy Bartka. W dawnym majątku Scharfenberg w gminie Łambinowice znaleziono ryngraf partyzancki i czaszkę.

- Mogę tylko potwierdzić, że zdecydowaliśmy się przedłużyć prace poszukiwawcze w rejonie Starego Grodkowa. Więcej będę mógł powiedzieć za kilka dni - ucina pytania prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej zajmujący się poszukiwaniem ukrytych mogił żołnierzy powojennego antykomunistycznego podziemia w Polsce.

 • Partyzancki ryngraf z orłem w koronie to nie jedyne znalezisko, które przesądziło o dokończeniu poszukiwań koło Starego Grodkowa  jeszcze w tym roku.
 • Dlaczego ochotnicy z grupy Kryptonim T IV pilnują dawnego niemieckiego majątku Scharfenberg?

 

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.