Krzysztof Bednarek

Inwestycje w Złocieńcu. Miasto musi zwrócić część dotacji

Budowa nawierzchni ulic Kresowiaków i Jana Pawła II w Złocieńcu to inwestycja, której nie udało się zakończyć w 2018 r. Fot. Krzysztof Bednarek Budowa nawierzchni ulic Kresowiaków i Jana Pawła II w Złocieńcu to inwestycja, której nie udało się zakończyć w 2018 r.
Krzysztof Bednarek

Złocieniec będzie musiał zwrócić część dotacji, jaką gmina otrzymała na budowę nawierzchni ul. Kresowiaków i Jana Pawła II. Powód? Inwestycji nie udało się zakończyć zgodnie z terminem, czyli do końca roku. Z kolei powiat zaplanował na 2019 r. inwestycje, których nie ma w projekcie budżetu!

Za opóźnienia prac związanych z budową ul. Kresowiaków i Jana Pawła II trudno nawet kogoś winić. Pieniądze na budowę przyznane zostały dopiero w czerwcu. Pod koniec sierpnia, po trwających miesiąc negocjacjach gmina podpisała umowę z wykonawcą.

Pośpiech nie jest dobrym doradcą

Od początku było jasne, że jeżeli pogoda nie będzie sprzyjała drogowcom, to mogą nie zdążyć z wykonaniem wszystkich robót do końca roku. Tym bardziej, że prace prowadzone były w trudnym terenie i konieczne okazało się wykonanie stabilizacji gruntu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.