Inwestycje w Szczecinku. Czeka nas udany rok 2018

Czytaj dalej
Fot. Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic

Inwestycje w Szczecinku. Czeka nas udany rok 2018

Rajmund Wełnic

W roku wyborczym - czyli już roku 2018 - w Szczecinku szykuje się finał kilku efektownych inwestycji samorządu miasta i powiatu.

W wakacje 2018 roku gotowa będzie nowa hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Kopernika w Szczecinku. Jej budowa jest już mocno zaawansowana, na placu budowy stoją już częściowo ściany, a wykonawca niebawem zabierze się za stawianie konstrukcji dachu.

Nowa hala Szkoły Podstawowej nr 6 będzie nieco mniejsza (37 na 22 metry) niż hale pełnowymiarowe z uwagi na trudne warunki gruntowe, ale w pełni funkcjonalna, nowoczesna i ładnie wpasowana w bryłę szkoły.

Niestety po przesunięciu funduszy wydłuży się nieco przebudowa szczecineckiego deptaka, zadanie (odcinek od ulicy Podgórnej do Wyszyńskiego) kończone będzie już w roku przyszłym - przypomnijmy, pierwotnie deptak miał być gotowy już w tym roku.

Na przyszłoroczną wiosnę mieszkańcy pojadą najpewniej już też dziesięcioma nowymi autobusami elektrycznymi.

Komunikacja Miejska - z wsparciem ratusza i unijną dotacją - kupi te nowoczesne pojazdy. Będzie to naprawdę duże przedsięwzięcie - sam zakup autobusów (bez stacji ładowania akumulatorów i innych inwestycji) szacowany jest na około 20 milionów złotych.

Na wiosnę 2018 roku zaplanowano także finał budowy piętrowego pomostu na jeziorze Trzesiecko koło zamku. Budowa rusza w najbliższych tygodniach. Z kolei powiat będzie w roku 2018 finiszował z wielką, wartą ponad 10 milionów złotych, budową stadionu lekkoatletycznego w szczecineckiej dzielnicy Świątki.

Już wspólnie - miasto i powiat z wsparciem rządowego funduszu przebudowy dróg lokalnych - chcą wyremontować ponad dwa kilometry ulicy Kościuszki i Trzesieckiej w Szczecinku.

Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.