Marzena Sutryk

Inwestycje marszałkowskie - ponad milion złotych wsparcia dla województwa

Koszaliński szpital przeciwgruźliczy otrzymał 400 tys. złotych, co pozwoli kupić nowy cyfrowy aparat RTG Fot. Radek Koleśnik Koszaliński szpital przeciwgruźliczy otrzymał 400 tys. złotych, co pozwoli kupić nowy cyfrowy aparat RTG
Marzena Sutryk

Nowe ambulanse, aparaty RTG, instalacja gazów medycznych - m.in. na takie inwestycje marszałkowskie lecznicze otrzymają w 2019 roku wsparcie z budżetu województwa.

W pierwszym etapie wsparcie - ponad 1 mln zł - przeznaczono dla czterech placówek. Pieniądze trafiły do dwóch szpitali w Koszalinie, do placówki w Kołobrzegu oraz w Szczecinie. - Decyzję o przyznaniu dotacji Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął po rozpatrzeniu wniosków złożonych przez dyrektorów szpitali. To oni wskazali w nich na konieczność przeprowadzenia inwestycji w swoich lecznicach - informuje Łukasz Jucha z Biura Prasowego w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.