Interna na prawobrzeżu teraz tylko w Zdunowie

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Anna Folkman

Interna na prawobrzeżu teraz tylko w Zdunowie

Anna Folkman

Szpital w Zdunowie szuka lekarzy i będzie dostawiał łóżka, by pomóc chorym

O problemach interny w Zdrojach już informowaliśmy. Przypomnijmy. W szpitalu brakuje lekarzy - pięciu internistów. Ci, którzy dotychczas pracowali nie podpisali nowych umów, dlatego oddział został zawieszony. Wczoraj podano oficjalny komunikat w tej sprawie, z którego wynika, że działalność Oddziału Chorób Wewnętrznych szpitala w Zdrojach, zostaje zawieszona od 1 marca do końca kwietnia.

- W Zdrojach nadal będzie świadczona pomoc nocna oraz świąteczna a interna na prawobrzeżu będzie zaopatrywana w szpitalu w Zdunowie. Apelujemy do pacjentów o chwilę cierpliwości i wyrozumiałości - mówi Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. - Zapewniamy, że każdy pacjent, który trafi do Zdunowa zostanie zaopatrzony.

Kilka dni temu lek. med. Marek Sell, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób wewnętrznych, jednocześnie zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Zdunowie, w rozmowie z Głosiem informował, że już po kilku dniach ograniczenia działalności oddziału w Zdrojach, szpital w Zdunowie przeżywał oblężenie.


- To był dramat - mówił nam w poniedziełek. - Zazwyczaj w ciągu weekendu na jednego lekarza na internistycznej izbie przyjęć przypadało około 6 do 8 pacjentów, w miniony weekend tych pacjentów było ponad 30. Nasi lekarze zastanawiają się czy nie zrezygnować z dyżurów.

Po wczorajszym spotkaniu w Narodowym Funduszu Zdrowia lek. med. Marek Sell czuje się jednak uspokojony i zapewnia, że Zdunowo sobie poradzi i będzie wstanie przyjąć więcej pacjentów.

- Jesteśmy w stanie dodać ok. 15 łóżek np. z dawnej chirurgii. Musimy to zrobić, bo mamy tylko 35 łóżek a ostatnio pacjentów było 47 i interniści musieli „biegać” do nich po całym szpitalu. Musimy też zatrudnić lekarzy - trzech - wymieniał Sell. - Praca u nas dla internistów jest atrakcyjna pod względem rozwojowym. Chcemy zorganizować dodatkowy dyżur internistyczny, w efekcie dyżur pełniłoby dwóch lekarzy. Możemy też wesprzeć się Arkońską, która razem ze Zdunowiem już w sobotę formalnie będzie jedną jednostką. Tam jest ponad 130 łóżek i ponad 30 internistów.

Anna Folkman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.