Maurycy Brzykcy

Inauguracja sezonu "okręgówek". Łącznie to 48 klubów

Brak awansu Chemika Police do IV ligi to jedna z większych niespodzianek poprzedniego sezonu ligi okręgowej. W nowych rozgrywkach policzanie będą mieli Brak awansu Chemika Police do IV ligi to jedna z większych niespodzianek poprzedniego sezonu ligi okręgowej. W nowych rozgrywkach policzanie będą mieli za rywala m.in. Flotę Świnoujście.
Maurycy Brzykcy

Jeżeli klub zaczyna swoją przygodę z piłką, zwykle robi to od najniższych szczebli rozgrywkowych. W naszym regionie są to B-klasa (najniższa) oraz A-klasa.

To rozgrywki mocno amatorskie, ale często stanowią jedyny sens gry w małych miejscowościach. Małym marzeniem takich klubów jest dostanie się do okręgówki, która wydaje się być pośrednim przystankiem między najniższymi ligami a rozgrywkami centralnymi w naszym kraju. Komu jednak wydaje się, że może te szczeble (są to odpowiednio V i VI liga) zdobyć z marszu, powinien dobrze przyjrzeć się choćby ostatniemu sezonowi.

Liga okręgowa

W niej faworyzowany Chemik Police (górował organizacją, zawodnikami) przegrał wyścig o IV ligę z Morzyckiem Moryń i Regą Trzebiatów. W tym sezonie taki scenariusz nie może się powtórzyć.

- W poprzednich rozgrywkach przełknęliśmy gorzką pigułkę - przyznaje trener Chemika, Łukasz Borger. - Teraz nikt sobie nie wyobraża tego, byśmy nie awansowali do IV ligi. Jednak z drugiej strony to tylko sport i wszystko jest możliwe. Gwarantuję jednak, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by ten scenariusz się nie powtórzył.

W Chemiku latem zaszły małe zmiany. Odeszli Skrętny (zakończył grę), Prokopowicz (Jeziorak), Gajdemski (Gwardia), Sowała (praca w Niemczech), Adamczyk (Hutnik) czy Rudnik (nie wznowił treningów). W Policach grać będą teraz posiłki ze Świtu Skolwin (Jarosław Jóźwiak, Cezary Szybka, Marcin Krystek) oraz z Mierzynianki Mierzyn (Daniel Kołtunowski) i Vinety Wolin (Wojciech Gałecki). Trener Borger w pierwszych kolejkach będzie musiał sobie radzić bez Bartosza Ławy, który ma uraz łydki.

- Wszystkie sparingi wygraliśmy, ale nie popadamy w hurraoptymizm przed startem sezonu - zapewnia trener Borger. - Kto będzie naszym najgroźniejszym rywalem? Pierwsze serie gier to pokażą. Myślę, że Flota Świnoujście, czy spadkowicze z IV ligi mogą być dla nas głównymi przeciwnikami.

Chemik od tego sezonu ponownie posiada w klubie rezerwy. Ta drużyna rozpocznie rozgrywki rzecz jasna od najniższej ligi, B-klasy.

1. kolejka ligi okręgowej (V liga) startuje dziś, w piątek. Zestaw par, piątek, godz. 18.30: Ogniwo Babinek - Odra Chojna. Sobota, godz. 12: Błękit Pniewo - Dąb Dębno, Chemik Police - Mierzynianka Mierzyn; godz. 13: Wybrzeże Rewalskie - Błękitni II Stargard; godz. 16: Arkonia Szczecin - Stal Szczecin; godz. 17: Wicher Brojce - Piast Chociwel, Flota Świnoujście - Iskra Golczewo. Niedziela, godz. 17: Biali Sądów - Zorza Dobrzany.

Klasy okręgowe

W weekend (18-20 sierpnia) sezon rusza także ligę niżej, a więc w dwóch klasach okręgowych: północnej i południowej. Zacznijmy od tej pierwszej.

Nie będzie w niej już takiego hegemona jakim w poprzednich rozgrywkach była Flota. Jest w niej kilka mocnych ekip, a do tego dołączają spadkowicze z ligi okręgowej i beniaminkowie z ambicjami. Sezon startuje w najbliższą sobotę.

Klasa okręgowa, gr. północna, zestaw par 1. kolejki, sobota, godz. 11: Polonia Płoty - Błękitni Trzygłów; godz 12: Światowid 63 Łobez - Sarmata Dobra; godz. 16.30: Jantar Dziwnów - Mewa Resko; godz. 17: Sparta Gryfice - Promień Mosty, Orzeł Łożnica - Pomorzanin Nowogard, Odrzanka Radziszewo - Ina Ińsko, KP Przecław - Iskierka Szczecin. Niedziela, godz. 16: Masovia Maszewo - Ehrle Espadon Dobra.

W grupie południowej, podobnie jak w grupie północnej oraz w lidze okręgowej, zagra 16 zespołów. Tu także nie widać wyraźnych faworytów do awansu. Po trzech seriach gier, zespoły z trzech okręgówek zaczną przygodę w Pucharze Polski od 1. rundy. W najbliższy weekend okaże się, z kim przyjdzie im się mierzyć. Swój sezon w Pucharze Polski rozpoczynają bowiem kluby z rozgrywek B-klasy oraz A-klasy.

Klasa okręgowa, gr. południowa, zestaw par 1. kolejki, sobota, godz. 16: Orkan Suchań - Unia Dolice, CRS Barlinek - Sęp Brzesko; godz. 17: Sokół Pyrzyce - Zieloni Zielin. Niedziela, godz. 14: Drawa Drawno - Kłos Pełczyce; godz. 15: Czcibor Cedynia - Czarni Lubanowo, Orzeł Trzcińsko-Zdrój - Klon Krzęcin; godz. 17: Polonia Giżyn - AP Gavia Choszczno, Myśla Dargomyśl - Piast Karsko.

Maurycy Brzykcy

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.