In vitro w Sosnowcu. Nowy, czteroletni program leczenia bezpłodności

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lukasz Kaczanowski / Polska Press
Anna Dziedzic

In vitro w Sosnowcu. Nowy, czteroletni program leczenia bezpłodności

Anna Dziedzic

Cztery kliniki będą uczestniczyły w sosnowieckim, miejskim programie leczenia bezpłodności metodą in vitro. Miasto ogłosiło zwycięzców konkursu na wykonawcę tego programu. Skorzysta z niego 160 par.

To już druga edycja, trwającego cztery lata miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro, w Sosnowcu. Tym razem na jego realizację, podobnie jak ostatnio, miasto przeznaczyło w sumie 800 tysięcy złotych. A to oznacza, że przez cztery lata Sosnowiec będzie wydawał na realizację programu po 200 tysięcy złotych.

Przez cztery lata z pomocy w staraniach o dziecko, skorzystało w mieście 139 par, urodziło się 23 dzieci i oczekiwane są kolejne narodzenia. Realizacją programu w 2021 roku będą zajmowały się cztery kliniki, do których mieszkańcy będą się zgłaszać bezpośrednio. Te kliniki to GynCentrum Sosnowiec (12 par), Medi Partner Katowice (dla 11 par), Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED Kraków (dla 9 par) oraz Centrum BOCIAN Katowice (dla w sumie 8 par).

- Pozostaje nam formalność, czyli podpisanie umów z klinikami. Myślę, że za dwa tygodnie zainteresowane osoby będą mogły się już zapisywać w wybranych klinikach - podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca, odpowiedzialna m.in. za służbę zdrowia.

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.