Celina Wojda

Hotel Zamek w samym centrum starego miasta [WIDEO]

Hotel Zamek w samym centrum starego miasta [WIDEO] Fot. Sebastian Wołosz
Celina Wojda

Czterogwiazdkowy hotel z Podzamcza otworzył dla nas swoje drzwi. Zobaczyliśmy Hotel Zamek

Dzisiaj postanowiliśmy odwiedzić hotel znajdujący się w samym sercu starego miasta, między Zamkiem Książąt Pomorskich, a Nadodrzańskimi Bulwarami. To nieduży, ale bardzo urokliwy Hotel Zamek. Czterogwiazdkowy dom gościnny znacznie wyróżnia się na tle dużych sieciowych ośrodków.

Wnętrze hotelu jest nowoczesne i przytulne. Do dyspozycji gości jest 14 pokoi dwuosobowych oraz trzy apartamenty. Pokoje rozmieszczone są na trzech piętrach. Każde z pięter ma swój kolor przewodni. Na pierwszym królują brązy, na drugim fiolet, a na trzecim szarości.

Pokoje są bardzo przestronne, w każdym z nich oprócz łóżka sypialnianego znajduje się sofa, stoliczek, telewizor. Pokoje wyposażone są w łazienki, w których królują ozdobne kamienie.

Znaczną część hotelowych gości stanowią klienci biznesowi. Ale jak mówi nam dyrektor ośrodka chętnie nocują tu również gwiazdy i turyści.

- Gościliśmy m.in. panią Irenę Santor, bardzo dużo gości przyjeżdża do nas w związku z wydarzeniami w filharmonii. Są to najczęściej melomani z Niemiec - mówi Krzysztof Gąsiorowski, dyrektor Hotel Zamek Centrum.

Własna winiarnia i salon fitness

Goście przebywający w hotelu mają do swojej dyspozycji salonik fitness. Na ostatnim piętrze można skorzystać z siłowni, która wyposażona jest w sprzęt najwyższej jakości - rowerek, ergometr, ławeczka do podnoszenia ciężarów. Miłośnicy sportu na pewno znajdą tam coś dla siebie. Po wyczerpującym treningu można skorzystać ze strefy relaksu. Na gości czeka jacuzzi oraz sauna fińska.

- Ze strefy fitness&SPA mogą korzystać wyłącznie goście naszego hotelu - mówi dyrektor Hotel Zamek Centrum.

Ale zrelaksować można się nie tylko w strefie SPA. W hotelu jest również winiarnia z vip roomem, gdzie można skosztować najlepszych win świata. Goście mogą wybierać w smakach i rodzajach. Koneserzy znajdują tam prawdziwe perełki. Piwniczka jest wyciszona, nikt poza gośćmi hotelu nie ma do niej dostępu. To zamknięty, kameralny i komfortowy pokój, który idealnie sprawdza się jako miejsce do zaproszenia gości na wieczór panieński lub kawalerski.

Restauracja

Hotel ma również własną restaurację. Szef kuchni gwarantuje niebiańską rozkosz dla naszego podniebienia. A to za sprawą świeżych i naturalnych składników, z których przygotowywane są wszystkie dania z karty. Potrawy wykonane są ze starannie dobranych dodatków. To właśnie tu można zjeść pyszne i świeże dania, których smak na długo pozostanie w naszej pamięci.

W Restauracji Hotelu Zamek możemy zjeść zarówno dobre i pełnowartościowe śniadania, jak i wykwintne i nietuzinkowe obiady czy kolacje. W nowej karcie dań pojawiają się takie przysmaki jak kiszony łosoś z Kamienia Pomorskiego, wędzony pstrąg czy wołowy ti-bone.

Restauracja Hotelu Zamek dostępna jest dla każdego. Mogą korzystać z niej nie tylko goście hotelowi, ale także ci, którzy chcą smacznie zjeść w wyjątkowej atmosferze. Restauracja to także doskonałe miejsce na organizację przyjęć i imprez okolicznościowych. W miłej i przyjemnej atmosferze można aranżować urodziny, komunie, chrzciny a nawet wesela. Sama restauracja jest też dobrym wyborem na miejsce spotkań służbowych oraz prywatnych. To tu można zaprosić znajomych na lampkę dobrego wina i smaczną kolację.

Celina Wojda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.