Hilton w Pobierowie? Całkiem możliwe. Ziemię już sprzedano

Czytaj dalej
Stefan Andrzejewicz

Hilton w Pobierowie? Całkiem możliwe. Ziemię już sprzedano

Stefan Andrzejewicz

W centrum tej nadmorskiej miejscowości ma powstać całoroczny, wysokiej klasy kompleks hotelowo-apartamentowy wraz z usługami towarzyszącymi.

Gmina Rewal zbyła właśnie atrakcyjną działkę o powierzchni 2,1 ha, położoną w pierwszej linii zabudowy od morza w centrum Pobierowa. Nabywcą jest AS-INVEST Sp. z o.o. To spółka celowa, związana z grupą inwestorów belgijskich, między innymi deweloperem Fenixco.

- Zamiarem inwestorów jest realizacja na tym terenie wysokiej klasy całorocznego kompleksu hotelowo-apartamento-wego wraz z usługami towarzyszącymi - wyjaśnia Agata Smoczyk z Urzędu Gminy Rewal. - W obiekcie znajdą się między innymi: centrum konferencyjne, aquapark, centrum odnowy biologicznej, gabinety kosmetyczne, a także specjalistyczna klinka medyczna.

Jak tłumaczy Agata Smoczyk inwestorzy liczą na turystów zarówno z kraju, jak też na gości z Niemiec, Belgii i krajów skandynawskich.

- Wiadomo, że będzie to obiekt o bardzo wysokim standardzie, nadający nową jakość ofercie turystycznej w tej części polskiego wybrzeża - zachwala. - W tej chwili prowadzone są rozmowy z międzynarodową siecią hoteli Hilton, choć ostatecznie kwestia operatora hotelowego nie została jeszcze przesądzona.

W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu mają powstać luksusowe apartamenty, których oferta skierowana będzie do inwestorów indywidualnych z opcją wspólnego zarządzania i czerpania dochodów z wynajmu.

Inwestorzy belgijscy są również zainteresowani współpracą z lokalnymi władzami po to, aby uporządkować przestrzeń publiczną na terenach sąsiadujących z planowanym kompleksem.

- Trwają wstępne rozmowy o zaangażowaniu AS-INVEST w realizację koncepcji placu miejskiego w Pobierowie, zgodnie z przyjętym przez gminę miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - dodaje Agata Smoczyk. - Przewiduje on realizację przestrzeni publicznej z małą architekturą oraz wkomponowanie przedwojennego domu, który jest na tym terenie. Na placu mogłyby pojawić się ławki i rzeźby. Być może też fontanna i muszla koncertowa. Z kolei w przedwojennym domu miałoby powstać Muzeum Bursztynu oraz miejsce służące mieszkańcom do spotkań i integracji, zwłaszcza poza sezonem turystycznym.

Stefan Andrzejewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.