Jolanta Młodecka

Herosi - spotkacie ich na drogach regionu

Wyprawy rowerowe klubu „Herosi” z Osięcin - nawet w dalekie trasy -  mają wielu fanów. Fot. Jotem Wyprawy rowerowe klubu „Herosi” z Osięcin - nawet w dalekie trasy - mają wielu fanów.
Jolanta Młodecka

Wyprawy rowerowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, powstają kolejne grupy skupiające miłośników rowerowych wojaży.

Od kilku lat w Osięcinach jeżdżą „Herosi”, dwa sezony temu w Piotrkowie Kujawskim powstał klub „Radość”. W ubiegłym roku po raz pierwszy w Topólce zorganizowano rajd po gminie. Bardzo udany.

Jeżdżą dla przyjemności, dla podziwiania przyrody i oglądania zabytków. Bez względu na pogodę, a ta w ubiegłym roku naprawdę dawała się we znaki!

Jak będzie w tym roku z pogodą - nie wiadomo, ale wiadomo, że rowerzyści w powiecie radziejowskim nie odpuszczają. - Ruszamy dzisiaj, zbiórka o godzinie siedemnastej na Rynku - zachęca Janusz Rolewski, pomysłodawca, organizator i prezes klubu „Herosi” z Osięcin. - Na dobry początek chcemy przejechać kilka kilometrów po gminie, ale także w samych Osięcinach, żeby się pokazać, zarazić innych naszą rowerową pasją. W sobotę pojedziemy na rajd do Włocławka.

Klub zrzesza około dwudziestu stałych rowerzystów, ale do grupy dołączają inni, w trakcie kolejnych wypraw.

- W tym roku mamy ambitny program na dalekie trasy. Chcemy między innymi pojechać do Torunia, Lichenia, Inowrocławia. Dla wspaniałej przyrody i zabytków.

Także w Piotrkowie Kujawskim grupa pasjonatów, działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, powołała do życia Klub Rowerowy - nazwali go „Radość”.

Klub zajmuje się promowaniem turystyki rowerowej, zdrowego stylu życia, organizowaniem wspólnych eskapad. Na pierwszym spotkaniu przyjęty został regulamin, wybrano też zarząd. - W pierwszą trasę, taką na rozgrzewkę, wyruszamy na początku maja. Planujemy potem kolejne rajdy - zapewnia Arkadiusz Szczurowski, dyrektor MGOKSiR, jeden z założycieli klubu.

Stałej grupy rowerowej nie ma Topólka, ale miłośników dwóch kółek tu nie brakuje. Dlatego w ubiegłym roku urząd gminy i Gminny Ośrodek Kultury zorganizowali pierwszy rajd po gminie. Początek był trudny, bo rajd przekładano z powodu wielkich upałów, ale w końcu rowerzyści ruszyli w trasę. - To była bardzo udana impreza - mówi Jan Błaszczyk. - Z pewnością podobny rajd zorganizujemy też w tym roku.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.