Wioletta Mordasiewicz

Grzędzice: Ulica Spacerowa do jazdy i spacerowania nie zachęca

Tak ulica Spacerowa w Grzędzicach wygląda po niewielkim deszczu.  Mieszkańcy interweniują od jesieni ubiegłego roku. Bywa, że nawet śmieciarka nie jest Fot. Czytelnik Tak ulica Spacerowa w Grzędzicach wygląda po niewielkim deszczu. Mieszkańcy interweniują od jesieni ubiegłego roku. Bywa, że nawet śmieciarka nie jest w stanie nią przejechać po deszczu
Wioletta Mordasiewicz

Radny Mariusz Sikorski na ostatniej sesji Rady Gminy Stargard w imieniu mieszkańców Grzędzic ponownie interweniował w sprawie stanu ulicy Spacerowej.

Ciężko przejechać

Mieszkańcy Grzędzic w sprawie tej drogi interweniowali już niejeden raz.

- Najgorzej jest na odcinku za cmentarzem - mówią mieszkańcy Grzędzic. - Panuje tam prawdziwy dramat! Zwykłe wyrównywanie i ubijanie tej drogi już nie pomaga.

Wielkie dziury są na około 200-metrowym odcinku.

- Bywa, że ta droga przez kilka godzin jest nieprzejezdna - opowiadał na ostatniej sesji rady gminy radny Mariusz Sikorski. - Nawet śmieciarka raz nie mogła przejechać. Mieszkańcy są coraz bardziej zezłoszczeni. Wydzwaniają do mnie i z tego co wiem, także do gminnych urzędników i do wójta. Dalej jest problem z tą drogą. Chodzi najbardziej o około 200-metrowy odcinek znajdujący się za cmentarzem. Ta droga nigdy nie była utwardzana, tylko ją wyrównywano. Ale i to już niewiele daje. Mieszkańcy, choć lato jest na półmetku, już się boją jesieni.

Był i widział

Władze gminy zapewniają, że problem mieszkańców Grzędzic znają.

- Po ostatnich interwencjach mieszkańców pojechałem tam - mówi Jerzy Makowski, zastępca wójta gminy Stargard. - Rzeczywiście ta droga wymaga zniwelowania terenu, a dopiero później utwardzenia. Problem z tą drogą jest taki, że tam z każdej strony jest spadek. Zrobiło się koryto i każde opady deszczu kumulują się w jednym miejscu, wszystko spływa do środka.

Mieszkańcy Grzędzic mówią, że sprawa jest pilna. Drogę trzeba remontować jak najszybciej. Tym bardziej, że gmina szykuje się powoli do przebudowy ul. Gryfa. Zdają sobie z tego sprawę także władze gminy.

- Musimy wziąć pod rozwagę to, że przy przebudowie ulicy Gryfa na ulicy Spacerowej skumuluje się główny ruch - przyznaje Jerzy Makowski. - A jesienią będą z niej korzystać rolnicy, którzy wożą buraki i inne płody rolne.

Na razie trwają przygotowania do remontu ulicy Gryfa w Grzędzicach. Jak informują gminni urzędnicy, ta inwestycja powinna się rozpocząć w drugim kwartale przyszłego roku.

Proszą o termin

Na próżno radny Mariusz Sikorski wyczekiwał, by na nadzwyczajnej, lipcowej sesji rady gminy padły jakieś terminy odnośnie remontu ulicy Spacerowej. Pytania o nie zadaliśmy gminnym władzom.

- Rozmawiałam z wójtem i jest zapewnienie, że ta droga zostanie utwardzona jeszcze w tym roku - przekazuje Beata Wilk z referatu gospodarki komunalnej i inwestycji Urzędu Gminy Stargard. - Będzie on o tym rozmawiać z radnymi na wrześniowej sesji.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.