Grechuta Festival w Świnoujściu. Nie zabraknie koncertów

Czytaj dalej
Fot. Joanna Maraszek
Joanna Maraszek

Grechuta Festival w Świnoujściu. Nie zabraknie koncertów

Joanna Maraszek

Podczas Grechuta Festival w Świnoujściu odbędą się 22 wydarzenia z górnej półki kultury. Aż 14 z nich będzie niebiletowanych, na pozostałe opłata za wstęp będzie symboliczna.

Trzecia edycja GRECHUTA FESTIVAL - ŚWINOUJŚCIE odbędzie się w dniach 31 lipca - 5 sierpnia 2017 roku. To interdyscyplinarny festiwal sztuk, i jednocześnie znak pamięci wybitnego artysty - Marka Grechuty. W tym roku podczas festiwalu miał się odbyć, planowany od dawna, koncert Zbigniewa Wodeckiego.

_ W koncercie Zbigniewa Wodeckiego gościem specjalnym miała być Olga Bończyk, a Zbigniew Wodecki miał być gościem specjalnym w jej koncercie na drugi dzień - wyjaśnia Ryszard Kowalski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. - Została Olga Bończyk, która wystąpi z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej. To będzie niezwykłe wydarzenie z wieloma znakomitymi artystami.

Wielkich sław świata artystycznego nie zabraknie.

- Nie muszę chyba nikogo przekonywać, jak wspaniałą gwiazdą jest Edyta Geppert, która nie śpiewa w warunkach amfiteatralnych, bo tego typu festiwale są postrzegane jako duże imprezy plenerowe, a pani Geppert śpiewa raczej w warunkach kameralnych, ale w naszym amfiteatrze zaśpiewa - przyznaje z dumą Ryszard Kowalski.

W tym roku każdy z występujących artystów zaprezentuje wybrany utwór Marka Grechuty we własnej interpretacji. Będzie to także wykonanie orkiestry.

- Niezwykłym wydarzeniem festiwalu będzie Opera Giuseppe Verdiego „Nabucco” - mówi dyrektor MDK. - Na scenie świnoujskiego amfiteatru wystąpi blisko stuosobowy zespół, zobaczymy włoskich solistów, oraz Chór Opery Polskiej i Roncole Verdi Orchestra.

Trzecia edycja festiwalu to blisko dwustu artystów, ponad dwadzieścia wydarzeń - muzyka, teatr, sztuki wizualne, oraz spotkania z wybitnymi twórcami.

Joanna Maraszek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.