Gość z Casablanki

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Gość z Casablanki

Edward Gurban

- Czuję się tu jak u siebie w domu - mówi uśmiechnięta Oumayma Lyassaa, która przyjechała do naszego miasta z dalekiego Maroka.

Wizyta Marokanki odbywa się w ramach projektu „Adore My Origin”. W Szkole Podstawowej nr 3 od kilku dni przebywa w sumie dwoje wolontariuszy z zagranicy: wspomniana Oumayma oraz Ayrton Sánchez Esquivel z Meksyku (wczoraj nie był jednak obecny na zajęciach z powodu choroby). Na co dzień nasi goście, podczas zajęć języka angielskiego opowiadają nowosolskim uczniom o swoich ojczyznach, kulturze, jedzeniu i podróżach.

Oumayma ukończyła studia licencjackie z ekonomii i zarządzania w Casablance i chciałaby kontynuować studia w Niemczech. Jak się dowiedzieliśmy zna aż trzy języki: angielski, niemiecki i francuski. Ayrton jest studentem stosunków międzynarodowych na amerykańskiej uczelni w Mexico City. - Goście prowadzili już zajęcia multimedialne, przybliżające kulturę ich krajów, miejscową kuchnię i rodzimy język. Dzieci z „trójki” mogły zadawać im pytania na każdy temat - relacjonuje nam ich opiekunka, nauczycielka matematyki i języka angielskiego, Izabela Strózik. Ciekawostką okazały się m.in. informacje o zwierzętach, o języku arabskim, ale także o tym, jak wyglądają zeszyty w Maroku. Rozmawiano też o kuchni marokańskiej i meksykańskiej oraz jak długa jest podróż z Meksyku i Maroka do Polski.

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.