Gorzowianie! Do urn! Liczy się każdy głos

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzowianie! Do urn! Liczy się każdy głos

Tomasz Rusek

W poniedziałek zaczyna się głosowanie nad budżetem obywatelskim 2018. Masz 13 lat? Masz głos! Nie zmarnuj go. Weź udział w konsultacjach

W tym roku wybieramy jedno zadanie dla całego miasta oraz inwestycję dla Zawarcia. Tylko dla niego, bo mieszkańcy innych osiedli dogadali się między sobą i nie muszą głosować.
Głosowanie rusza dziś i potrwa do 12 czerwca.

To dla miasta

Co mamy do wyboru? Lista zadań ogólnomiejskich, na które możemy oddać jeden głos, wygląda następująco:
* wykonanie prac renowacyjno-organizacyjnych na cmentarzu komunalnym za 592 tys. zł
* wymiana zniszczonych, starych ławeczek oraz doposażenie w nowe całego miasta za 300 tys. zł.
* integracyjny plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych (okolice filharmonii) oraz poprawa infrastruktury rowerowej na terenie miasta za 1 mln zł
* ekorewitalizacja Parku Słowiańskiego za 100 tys. zł
* zawody ekstremalne na skateparku w Parku Kopernika oraz zawody smoczych łodzi na Warcie za 114 tys. zł
* Festiwal Światła przy Schodach Donikąd za 109 tys. zł
* Dzień Amerykański - Festyn z Grizzlies za 60 tys. zł

To dla dzielnicy

Z kolei na Zawarciu mamy do wyboru:
* zagospodarowanie podwórza przy ul. Waryńskiego 17-27 za 133 tys. zł
* przekształcenie istniejącego chodnika przy ul. Fabrycznej w asfaltową drogę pieszo-rowerową za 258 tys. zł
* przebudowę ul. Tkackiej za 343 tys. zł
* zagospodarowanie wybranych terenów na Zamościu (skwery w rejonie ul. Przemysłowej i Woskowej, Towarowej 6a i budowa chodnika przy ul. Wawrzyniaka 68) za 175 tys. zł
Przypominamy: głosować można osobiście za pomocą kart - urn szukajcie w siedzibach Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego i przy ul. Myśliborskiej, a także w Nova Park, w Askanie czy w Kupcu Gorzowskim. Można też oddać głos przez internet na stronie www.gorzow.wybiera.pl. W ostateczności wystarczy wybrać się 10 czerwca na Nocny Szlak Kulturalny. Ma wtedy być uruchomiony mobilny punkt do głosowania.

Warto wiedzieć

W ostatnich pięciu edycjach budżetu obywatelskiego zrealizowano 53 pomysły mieszkańców (z tego14 jest realizowanych w tym roku).
Szósta edycja, czyli budżet na 2018 r. ,niemal podwoi tę liczbę. - Już wiemy, że 44 inwestycje z 149 zgłoszonych zostaną zrealizowane w przyszłym roku. To efekt porozumienia, które zawarli mieszkańcy większości rejonów podczas spotkań dyskusyjnych, wybierając zadania do realizacji bez głosowania - mówi Anna Zaleska z biura konsultacji.
I tak: na Zakanalu zostanie zrealizowany jeden połączony projekt, w Śródmieściu - pięć, na Piaskach - dwa, Manhattanie - trzy, Wieprzycach - cztery, Staszica - rekordowe osiem, na
Górczynie - siedem, osiedlu Słonecznym - cztery i na Dolinkach - dwa.
Informacje na temat budżetu na 2018 r. oraz o poprzednich edycjach znajdziecie na stronie www.gorzow.pl. Danych szukajcie w zakładce „konsultacje społeczne”.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.