Mariusz Parkitny

Gawłowski oficjalnie bez immunitetu. Poseł atakuje prokuraturę

Stanisław Gawłowski, poseł PO i szef zachodniopomorskich struktur partii Stanisław Gawłowski, poseł PO i szef zachodniopomorskich struktur partii
Mariusz Parkitny

Szefa zachodniopomorskiej PO nie chroni już przed zarzutami poselski immunitet, ale posłowie odłożyli decyzję, czy powinien być zatrzymany i aresztowany. A Gawłowski i jego adwokat ostro zaatakowali prokuraturę.

Dzisiaj komisja regulaminowa sejmu miała zbadać wniosek prokuratury, która chce zatrzymać Gawłowskiego i wystąpić do sądu o areszt. Podejrzewa sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej o korupcję, plagiat i ujawnienie tajemnicy. Ale na zatrzymanie i wniosek o areszt musi mieć zgodę sejmu.

Posłowie komisji regulaminowej zdecydowali w środę, że sprawie przyjrzą się dopiero na następnym posiedzeniu, czyli za miesiąc. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nic nie działo się w sprawie problemów posła.

Komisja zajęła się immunitetem posła, który zrzekł się go kilka tygodni temu. Uznała, że poseł zrzekł się go prawidłowo.

- To oznacza, że sejm nie będzie musiał głosować nad uchyleniem posłowi immunitetu, bo poseł sam się go zrzekł. A co do wniosków o zatrzymanie i areszt, to ze względu na wiele błędów we wniosku zdecydowaliśmy, że zajmiemy się tą sprawą na następnym posiedzeniu komisji, kiedy wątpliwości związane z wnioskiem prokuratury będą już rozstrzygnięte - powiedział nam poseł Marek Hok (PO) z komisji regulaminowej.

Teoretycznie decyzja komisji potwierdzająca zrzeczenie się immunitetu otwiera prokuraturze drogę do przesłuchania Stanisława Gawłowskiego i postawienia mu zarzutów, ale prokuratura nie wezwie go zanim posłowie nie zdecydują, czy zgadzają się zatrzymanie i aresztowanie parlamentarzysty.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.