Garaż i pomieszczenie na sprzęt to tylko niektóre z potrzeb strażaków z OSP Bydgoszcz

Czytaj dalej
Fot. OSP Bydgoszcz/Nadesłane
Marta Mikołajska

Garaż i pomieszczenie na sprzęt to tylko niektóre z potrzeb strażaków z OSP Bydgoszcz

Marta Mikołajska

Kasa jednostki OSP jest pusta, a koszty działalności rosną. Strażacy proszą o pomoc i w zamian oferują współpracę.

Nowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bydgoszczy została utworzona w maju tego roku. Jej założycielami są członkowie zlikwidowanej jednostki zakładowej działającej przy Alcatel-Lucent, po której przejęta została kadra, sprzęt i lekki wóz gaśniczy.
Jak zapewnia Piotr Sobalkowski z OSP Bydgoszcz, jednostka jest niewielka, ale wyszkolenie jej członków oraz posiadany sprzęt pozwalają jej na realizację podstawowych zadań, do których należą przede wszystkim: podejmowanie działań w celu zapobiegania pożarom, udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych zdarzeń, informowanie mieszkańców o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych i sposobach ochrony przed nimi, a także szkolenie ich z ochrony przeciwpożarowej oraz z udzielania pierwszej pomocy medycznej. Terenem działań stacjonującej w Myślęcinku OSP Bydgoszcz jest gmina Osielsko i powiat bydgoski.

Na co dzień ratują życie, dziś proszą o wsparcie

Strażacy prowadzą działania na szeroką skalę, mimo potężnego problemu, z którym się borykają.
- Niestety w chwili obecnej nie mamy miejsca, w którym moglibyśmy trzymać nasz samochód, sprzęt oraz mundury, dlatego potrzebujemy w tej kwestii pomocy. Potrzebny jest nam garaż i podobnej wielkości pomieszczenie na sprzęt – mówi Piotr Sobalkowski. - Szukamy także sponsorów, gdyż kasa nowej jednostki świeci pustkami, a koszty działalności, jak np. ubezpieczenie 22 strażaków czy przerejestrowanie wozu, rosną. Nie wspominając o innych potrzebach, jak zakup spełniających normę butów strażackich czy legalizacja aparatów oddechowych, których cena to 1000 zł, a których nie jesteśmy w stanie opłacić ze składek członkowskich.
OSP Bydgoszcz jest organizacją non-profit. Cały zysk uzyskany ze składek i darowizn przeznaczany jest na bieżącą działalność i rozwój jednostki, w tym zakup sprzętu i szkoleń dla strażaków.

Szkolenia przeciwpożarowe i z pierwszej pomocy

- W ramach współpracy jesteśmy gotowi uczestniczyć w organizowanej przez firmę, która zechce nas wesprzeć, imprezie, podczas której zaprezentujemy wóz strażacki z wyposażeniem, pokażemy i nauczymy, jak udzielać pierwszej pomocy, a także zapewnimy atrakcje wodne dzieciom. Prezentacje możemy przeprowadzić również w szkołach i innych placówkach oświatowych - mówi Piotr Sobalkowski. Strażacy oferują ponadto szkolenia przeciwpożarowe oraz szkolenia z udzielenia pierwszej pomocy na terenie zakładu pracy. Istnieje także możliwość prowadzenia ćwiczeń ewakuacji dla pracowników we współpracy z PSP.
Podmioty zainteresowane pomocą proszone są o kontakt z OSP Bydgoszcz pod numerem telefonu: 572 239 327 lub mailowo: [email protected]

Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.