Emilia Chanczewska [email protected]

Gala Stargardzkiej Izby Gospodarczej. Podsumowana została jej działalność w mijającym roku

Gala Stargardzkiej Izby Gospodarczej. Podsumowana została jej działalność w mijającym roku Fot. Tadeusz Surma
Emilia Chanczewska [email protected]

Stargardzka Izba Gospodarcza zaprezentowała swoją działalność w 2016 roku.

W marcu wybrano nowe władze izby. Prezesem został Krzysztof Kowalczyk - prezes SARL sp. z o.o., wiceprezesami: Joanna Marszał - właścicielka firmy Joan oraz Mirosław Rybkowski - właściciel firmy Pesta 2, sekretarzem Ewelina Świergiel - dziekan wydziału przedsiębiorczości ZPSB w Stargardzie, a skarbnikiem Krzysztof Furmańczyk - prezes FPK sp. z o. o.

We wrześniu SIG przeniosła się do nowej siedziby - pokoju 302 w biurowcu ZNTK. Były spotkania kooperacyjne firm członkowskich oraz I Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany na hali OSiR z klubem ATS Stargard.

- W tym roku postawiliśmy na to, by lepiej się poznać, nawiązać współpracę - mówił prezes Krzysztof Kowalczyk.

Rozstrzygnięto VI edycję konkursu SIG na najlepszą pracę dyplomową wśród studentów stargardzkich uczelni. W tym roku zgłoszono 24 prace. Patron nagrody, Stargardz-kie TBS, przyznał ją Anecie Szymanowskiej z wydziału przedsiębiorczości stargardzkiej ZPSB za pracę „Wpływ funduszy unijnych na rozwój gminy Dobrzany”.

Za działalność na rzecz SIG oraz za wieloletnią i owocną współpracę rada SIG nadała tytuły Honorowego Członka SIG jej byłemu prezesowi Lechowi Biegowi oraz Ryszardowi Wasiłkowi, członkowi zarządu PGE, byłemu prezesowi PEC-u.

Na gali było też nadanie członkostwa nowym firmom. W tym roku przystąpiło do SIG 45 przedsiębiorstw, w tym także te, które od dawna działają na stargardzkim rynku, np. ZW Darkat - Hotel Grodzki, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Schopa Buchbinderei, czy Zakład Przemysłu Gumowego Stargum.

Rozstrzygnięto IX edycję Konkursu Gospodarczego SIG. Liderem stargardzkiego biznesu w skali mikroprzedsiębior-stwa 2016 została firma Mirat.

Liderem w skali małego przedsiębiorstwa Zamet Polska. Liderem w skali średniego przedsiębiorstwa Schopa Buchbinderei oraz Marcotrans z Kicka. Za produkt roku uznano maszynę typu BEM-350 do produkcji kopert bąbelkowych firmy Delta Technique, a za usługę regularne linie Polska Norwegia z kompleksową obsługą celną w ramach serwisu drobnicowego firmy Enterprise Logistics oraz system zbliżeniowych płatności mobilnych PeoPay mPOS Banku Pekao S.A.

Inwestorem roku została spółka Ottensten Polska, a eksporterem United Bridal Factory. Prezydent Stargardu przyznał nagrodę Przedsiębiorca Roku. Otrzymały ją firmy Radiometer i Zakład Pojazdów Szynowych.

- Izba się rozwija, bo to biznes w Stargardzie się rozwija - podkreślał Sławomir Pajor, prezydent Stargardu. - A jak rozwija się gospodarka, to całe miasto się rozwija. To zasługa w równym stopniu dużych firm i mikroprzedsiębiorstw.

Emilia Chanczewska [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.