Forum Seniora. Dyskusje o seniorach i dla seniorów

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała-Azarko
Katarzyna Domagała-Szymonek

Forum Seniora. Dyskusje o seniorach i dla seniorów

Katarzyna Domagała-Szymonek

Forum Seniora. Pierwsza konferencja, poświęcona seniorom, za nami. Odbyła się w środę w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. To akcja DZ i urzędu marszałkowskiego

Pierwsza konferencja zorganizowana w ramach Forum Seniora za nami. Odbyła się w środę w MCK w Katowicach. Ale Forum Seniora to nie tylko cykliczne konferencje, ale i spotkania, bezpłatny magazyn, specjalna strona internetowa, plebiscyt. Wszystko dla i o seniorach. A jak było 7 grudnia w MCK.

Pełna sala, fantastyczna atmosfera, sporo żartów i setki pytań, jakie zostawili naszym ekspertom seniorzy z całego województwa. Tak wyglądała pierwsza konferencja Forum Seniora, która odbyła się w środę. W ten sposób blisko 300 osób obecnych w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym zainaugurowało ogólnowojewódzką akcję pod tą samą nazwą.

- Świat nie jest przygotowany na starość, patrzy na nią ze złej perspektywy. Widzi ją jako czarną dziurę, która rozwija się przed człowiekiem. Z tym stereotypowym podejściem powinni walczyć seniorzy - apelowała w środę do zgromadzonych na konferencji przedstawicieli srebrnej siły z całego województwa prof. Katarzyna Popiołek, psycholog z Uniwersytetu SWPS.

Ale konferencja, której tematem przewodnim była polityka senioralna w Śląskiem, to dopiero początek długiej listy działań, jakie skierowane są do seniorów. W dzień konferencji swoją premierę miał najnowszy magazyn skierowany do seniorów „Forum Seniora”. W całości poświęcony tematyce senioralnej. Jedną z bohaterek, o której możemy w nim przeczytać, jest Krystyna Męcik, założycielka UTW w Łazach oraz pomysło-dawczyni Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Pozarządowych. Oczywiście w środę nie mogło jej zabraknąć w MCK.

Zgodnie z planem, podobne spotkania będą odbywały się co kwartał. Kolejne już w lutym. Tematem przewodnim będzie aktywny senior. Na przełomie maja i czerwca zaproszeni goście oraz sami seniorzy, bo to przecież im oddajemy głos, będą dyskutować o bezpieczeństwie osób starszych. Po raz kolejny spotkamy się jesienią, wtedy poruszymy wątek nowych technologii dla seniorów. Zaś zimą 2017 dyskutować będziemy o łączeniu pokoleń. Każdej odsłonie towarzyszyć będzie premiera nowego numeru magazynu. Warto pamiętać, że „Forum Seniora” będziemy bezpłatnie przekazywać do Uniwersytetów Trzeciego Wieku (partia pierwszego numeru już powinna tam dotrzeć). Na początku 2017 roku uruchomimy specjalny serwis internetowy, na którym seniorzy ze Śląskiego znajdą najważniejsze informacje.

Przypominamy, że już dziś warto pomyśleć nad ulubionym UTW i zgłosić go do plebiscytu. Na stronie dziennikzachodni.pl/utw czekamy na zgłoszenia kolejnych placówek, które uważają, że to one zasługują na tytuł „najlepszego UTW w woj. śląskim”. Na zwycięzców plebiscytu czekają nagrody.

Forum Seniora to wspólna akcja „Dziennika Zachodniego” i Urzędu Marszałkowskiego. Partnerami są: Tauron, BetaMed, Pratia oraz Muflon.

Katarzyna Domagała-Szymonek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.