Celina Wojda

Fałszywy operator telefoniczny. Uważajcie na swoje pieniądze!

- Starsze osoby, które spędzają czas w samotności w domach, najczęściej padają ofiarami telefonicznych  oszustw - mówi Longina Kaczmarek, rzecznik praw - Starsze osoby, które spędzają czas w samotności w domach, najczęściej padają ofiarami telefonicznych oszustw - mówi Longina Kaczmarek, rzecznik praw konsumenta
Celina Wojda

Nasz czytelnik chciał przestrzec innych przed fałszywymi firmami telekomunikacyjnymi

Do rodziców pana Łukasza zatelefonował przedstawiciel firmy telekomunikacyjnej z propozycją przeniesienia numeru.

- Firma podawała się za Orange, mama zgodziła się, dwa tygodnie później przyjechał kurier z umową do podpisania - opowiada pan Łukasz.

Jego mama podpisała umowę. Nie wczytywała się w szczegóły, pismo pokazała synowi. Pan Łukasz od razu zauważył, że coś jest nie tak. Dokument nie wyglądał wiarygodnie.

- Poszedłem z tym do salonu Orange, tam od razu powiedziano mi, że to nie jest ich umowa - relacjonuje pan Łukasz. - Szybko sprawdziłem kiedy mama podpisała umowę. Od tego czasu minęło już parę dni. W umowie dopatrzyłem się, że za zerwanie umowy grozi kara, ale wiedziałem, że przysługuje coś takiego jak 14 dni na odstąpienie od umowy.

- Przy zawieraniu umowy poza lokalem konsument ma prawo w ciągu 14 dni zrezygnować z niej - mówi Longina Kaczmarek, miejski rzecznik konsumentów. - Ten pan miał akurat szczęście. Jeśli udało mu się wysłać wypowiedzenie i ma na to potwierdzenie, przed upływem tych 14 dni to nie powinien się już niczym denerwować.

Panu Łukaszowi i jego mamie udało się uniknąć oszustwa, ale jego sąsiadom już nie.

- Obok nas mieszka starszy pan i też się na to nabrał - mówi nasz czytelnik. - Niestety on zorientował się za późno.

- Oszustwa telekomunikacyjne są teraz bardzo częste - dodaje miejski rzecznik konsumentów. - Schemat zawsze jest taki sam. Firma podszywa się np. pod znanego operatora, przysyła kuriera z umową, starsi ludzie, bo to oni najczęściej padają ofiarami takich oszustw, podpisują nie zdając sobie sprawy, że to zwykłe kłamstwo.

Celina Wojda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.