Małgorzata Oberlan

Ewelina z Wrzosów chciała zabić męża? Ruszył proces! Wojciech przeżył, bo nóż nie trafił w serce

Ewelina z Wrzosów chciała zabić męża? Ruszył proces! Wojciech przeżył, bo nóż nie trafił w serce Fot. zdjęcie ilustracyjne
Małgorzata Oberlan

Długie lata za kratami grożą 32-letniej Ewelinie Ł. z Wrzosów, która zaatakowała nożem własnego męża. Prokuratura oskarżyła ją o usiłowanie zabójstwa. W czwartek (27.08) ruszył proces kobiety przed Sądem Okręgowym w Toruniu.

Tego jesiennego wieczoru 2019 roku mieszkańcy spokojnej ulicy Warzywnej na Wrzosach w Toruniu długo nie zapomną. Najpierw ciszę przerwały krzyki, potem sygnał karetki pogotowia. Potem w okolicy "zrobiło się niebiesko" od policyjnych mundurów. Wszystko za sprawą dramatu, który rozegrał się w domku zamieszkałym przez Ewelinę i Wojciecha Ł.

Kłótnia, bo ona znów piła...

Co dokładnie wydarzyło się przy ul. Warzywnej 25 września 2019 roku? Jak ustaliła Prokuratura Okręgowa w Toruniu, między małżonkami doszło do kłótni. Poszło o to, że 32-letnia Ewelina znów piła alkohol. Badanie po dramacie wykazało, że miała we krewi blisko 2,5 promila alkoholu.

Z piciem kobieta problem miała od dawna. To z tego powodu właśnie odebrano jej troje dzieci i umieszczono w rodzinach zastępczych. Tamtego wrześniowego wieczoru, około godziny 22.00, spór na tym tle między nią a mężem - o trzy lata starszym Wojciechem Ł. - rozgorzał po raz kolejny. Nagle kobieta chwyciła za kuchenny nóż...

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.