Epidemia. Dzięki technologii wciąż możemy wykonywać obowiązki

Czytaj dalej
Anna Bartosiewicz

Epidemia. Dzięki technologii wciąż możemy wykonywać obowiązki

Anna Bartosiewicz

Koronawirus sprawił, że praca zdalna powoli staje się normą. Nowoczesne programy i aplikacje dla pracowników mogą być przydatne również w komunikacji z bliskimi.

Warto przetestować kilka z nich, aby ułatwić sobie pracę czy współdzielenie przestrzeni z domownikami.

Slack - usługa dla firm i organizacji pozarządowych

Slack umożliwia nie tylko rozmowy grupowe, ale również dołączanie do „kanałów”. Każdy z nich to „pokój rozmów”, w którym można pracować nad wybranym zagadnieniem. W kanale jesteśmy w stanie sprawdzić historię konwersacji oraz wyszukać w niej wybrane frazy. Ponadto rozmowę można podzielić na tematyczne wątki.

Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze i posiada wiele łatwych do uruchomienia wtyczek, np. daje możliwość zgłaszania urlopów. Pozwala także przypisać domenę firmy do konkretnego adresu, pod którym użytkownicy logują się do systemu.

Użytkownicy Slacka mogą zrobić ankietę czy załączyć do konwersacji pobrany z internetu obrazek typu GIF. Przykładowo, na kanale można opublikować ankietę z kilkoma grami do wyboru. Jeżeli głosowanie zakończy się remisem, użytkownik rzuca kostką, a głosujący widzą wynik na kanale.

Firma jest w stanie zintegrować Slacka z systemami zewnętrznymi, co okazuje się szczególnie przydatne w pracy programistów lub dziennikarzy. Dzięki Slackowi mogą oni otrzymywać powiadomienia o gotowych do sprawdzenia wersjach produktu lub materiału. Co ważne, Slack ma dobrą obsługę wyciszania i dostosowywania powiadomień do indywidualnych preferencji. Kolejną użyteczną funkcjonalnością Slacka są boty, które mogą automatycznie przypomnieć o zadaniach do zrobienia.

Trello - bezpłatna aplikacja do zarządzania pracą zdalną

Trello jest bezpłatną aplikacją do współpracy i organizacji pracy. Dzięki niej pracodawca może zachować kontrolę nad zadaniami, które są w trakcie realizacji, jak też nad zrealizowanymi i planowanymi projektami. Trello przydaje się również w organizacji prywatnego życia - aplikację docenią współlokatorzy czy współmałżonkowie, którzy nie chcą zapomnieć o ważnych rzeczach do zrobienia.

Użytkownicy mają do swojej dyspozycji tablice, listy zadań i karty Trello, które mogą przypisywać poszczególnym projektom. Są w stanie dodawać komentarze i załączniki, a także ustawiać powiadomienia dotyczące terminów płatności i innych zadań do wykonania. Ponadto Trello można zsynchronizować z innymi aplikacjami i urządzeniami.

Basecamp - narzędzie do współpracy z klientem

Basecamp służy do organizacji pracy zespołowej i zarządzania projektami. Umożliwia poprawę komunikacji w zespole i zacieśnianie współpracy z klientami. Aplikacja pozwala śledzić projekty oraz planować i przypisywać zadania do konkretnych osób. Ma także funkcję automatycznego podsumowywania postępów.

Członkowie zespołu mogą: zgłaszać swoje pomysły i zapotrzebowanie na tablicy ogłoszeń, dawać feedback i tworzyć listy zadań do wykonania. Mają do swojej dyspozycji kalendarz, czat oraz miejsce do udostępniania dokumentów. Aplikację można bezpłatnie przetestować podczas 30-dniowego okresu próbnego. Osoby prywatne, w tym studenci, mają dostęp do okrojonej wersji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Microsoft® Teams - następca aplikacji Skype dla firm

Microsoft® Teams to aplikacja i usługa w chmurze - zestaw narzędzi do komunikacji na czacie, telekonferencji i pracy zespołowej. Oprogramowanie umożliwia dołączanie do zespołów i kanałów. Można w nim udostępniać pliki, sprawdzać polubienia, oznaczać użytkowników, zostawiać notatki i prowadzić dyskusje. Microsoft® Teams umożliwia bezpieczną edycję pliku przez kilka osób jednocześnie oraz posiada zabezpieczenia klasy korporacyjnej.

Aplikacja jest dostępna w wersji bezpłatnej lub rozszerzonej. Ze względu na pandemię koronawirusa użytkownicy przez pół roku mogą bezpłatnie testować wersję premium, która umożliwia nagrywanie spotkań i zawiera dostęp do 1 TB miejsca w chmurze.

Anna Bartosiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.