Tomasz Kapica

Emerytury Opolan. Pracujemy krócej, dostajemy niższe świadczenia

Pod koniec zeszłego roku prawo do wcześniejszej emerytury uzyskało prawie 10 tysięcy Opolan. Aż 97 procent z nich skorzystało z takiej możliwości. Fot. Archiwum ZUS Pod koniec zeszłego roku prawo do wcześniejszej emerytury uzyskało prawie 10 tysięcy Opolan. Aż 97 procent z nich skorzystało z takiej możliwości.
Tomasz Kapica

Świadczenia przyznane w I połowie tego roku są przeciętnie niższe niż wyliczane w ostatnim kwartale 2017 r., gdy obowiązywała już obniżka wieku emerytalnego.

Pod koniec zeszłego roku prawo do wcześniejszej emerytury uzyskało prawie 10 tysięcy Opolan. Aż 97 procent z nich skorzystało z takiej możliwości. Podobnie było w innych regionach. Eksperci zwracali uwagę, że będzie to miało wpływ na sukcesywne zmniejszenie średnich kwot wypłacanych emerytur. Nie mylili się.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.