EGIPT

Czytaj dalej

EGIPT

Z Poznania - Ławicy do Egiptu: lecimy na ciepłe zimowe wakacje!

Jeśli cieszymy się z dłuższego niż zwykle lata i chcemy jeszcze bardziej przedłużyć pobyt na słońcu, możemy zaplanować zimowe wakacje w miejscu sprawdzonym i lubianym przez rzesze Polaków – czyli w Egipcie. Tym bardziej, że można tam bardzo łatwo się dostać – z Portu Lotniczego Poznań – Ławica startują samoloty do Hurghady (dwa rejsy w każdy czwartek) i Marsa Alam (w każdą sobotę). I rejsy te w sezonie zimowym obsługuje polska linia czarterowa Enter Air z komfortowym Boeingiem B737-800!

Biura podróży mają w swoich stałych ofertach wycieczki i pobyt w Egipcie: mimo przedłużonego właśnie przez prezydenta Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi o trzy miesiące stanu wyjątkowego, zachowanie zdrowego rozsądku i wybór oferty sprawdzonego biura pozwalają na planowanie bezpiecznego i udanego urlopu zimowego w ciepłym klimacie. Stan wyjątkowy, będący efektem zamachów na kościoły w kwietniu 2017 roku oznacza, że na ulicach spotkamy wojsko i policję, które starają się zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i gościom.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które po zamachach odradzało podróże do Egiptu, zaznaczało także, że nie ma na myśli wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El – Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el – Sheikh na Półwyspie Synaj. Dwa główne lotniska, położone w południowo – wschodniej części Egiptu – w Hurghadzie i w Marsa Alam, które są oddalone od siebie o około 280 km i nadbrzeżny pas Morza Czerwonego, gdzie znajdziemy sporo kurortów turystycznych – są uznane za bezpieczne. Dlatego wycieczki grupowe, szczególnie organizowane przez biura podróży, i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, zapewnią udane i spokojne wakacje. Jeśli chcemy w ten sposób zwiedzać zabytki, odpocząć i „naładować słońcem akumulatory”, możemy rozpocząć planowanie od rozkładu lotów na poznańskiej Ławicy. Podpowiadamy: rejsy z tego portu lotniczego realizowane są na zlecenie TUI Poland, Itaka, Rainbow, Coral Travel, Sun&Fun. Sezon zimowy zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego rozpoczyna się w ostatnią niedzielę października i trwa do ostatniej soboty marca. I szczególnie ważna rzecz - wyjazd do Egiptu nie wydrenuje nadmiernie naszych kieszeni – biura turystyczne zaliczają ten kierunek do atrakcyjnych cenowo dla turystów. Ceny rozpoczynają się już od 1399 zł od osoby za tydzień w opcji All Inclusive!

Za jesienną i zimową wyprawą do Egiptu przemawia przede wszystkim możliwość spokojniejszego niż w sezonie delektowania się ciepłą pogodą. Nie ma już tak wielu turystów co w miesiącach letnich, a pogoda – jest nadal ciepła i słoneczna! Gdy w Europie pada śnieg i śnieg z deszczem, w Egipcie jest całkiem przyjemnie: ciepło, lecz nie upalnie: w listopadzie na przykład średnia temperatura wynosi 27 stopni, a w grudniu – 25 stopni! Styczeń i luty – to też sporo, bo na termometrach zobaczymy 23 stopnie. Pamiętajmy jednak, że dość szybko nadciąga wieczór, jednak przy dobrej organizacji czasu wypoczynku zdążymy skorzystać z takich atrakcji jak zwiedzanie, nurkowanie, czy jazda na desce surfingowej. Do wyboru mamy znakomite podwodne krajobrazy w okolicach Sharm el Sheikh, Dahab, Ras Mohammed i cieśninie Tiran oraz w ciepłym Marsa Alam i Elphistone: są tu rafy koralowe, żółwie, ławice kolorowych ryb, lwy morskie, płaszczki, delfiny, trafiają się nawet rekiny. Co ciekawe, wśród baz i szkół nurkowania, obok anglojęzycznych i niemieckojęzycznych coraz częściej trafiają się takie, w których dogadamy się po polsku!

Zimą bez większych tłumów zobaczymy z bliska piramidy egipskie i Sfinksa, zwiedzimy Muzeum Narodowe, Dolinę Królów, świątynie Abu Simbel oraz kompleks w Luksorze i Karnaku. Jest co zwiedzać, a cała egipska przygoda rozpoczyna się w poznańskim porcie lotniczym. Dlatego warto sprawdzić oferty biur i rezerwować sobie wylot na ciepłe, choć zimowe wakacje, jeszcze w tym roku!

Zapraszamy – spakujcie walizki, przyjedźcie na Ławicę i odwiedźcie Egipt!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.