Dziwny jest ten świat. Starzy i młodzi

Czytaj dalej
Marek Kęskrawiec

Dziwny jest ten świat. Starzy i młodzi

Marek Kęskrawiec

Przez internet i opozycyjne media przetacza się spór starych z młodymi. Starzy zarzucają młodym, że nie angażują się w antypisowskie protesty i ciężko ich oderwać od kolejnego odcinka serialu na Netflixie albo od kubka kawy z mlekiem sojowym.

Fakt, wielu młodych ludzi zadowala się życiem pozbawionym idei i niewolniczym przywiązaniem do smartfona i portali pseudospołecznościowych. A jeśli przeciwko czemuś protestują, jak np. w sprawie ustawy Gowina o szkolnictwie wyższym, to często okazuje się, że nie bardzo wiedzą, co w niej tak naprawdę się znajduje.

Inna sprawa, że ci starzy, którzy strofują młodzież za bezczynność, sami mają wiele za uszami. Przedstawiają Polskę z czasów PO taką, jaka nigdy nie była. Sprawiedliwą, praworządną, pozbawioną politycznych koterii, taką normalną. Jednak dla wielu młodych prekariuszy z wielkich miast, skazanych na pracę za 2 tysie, albo dla młodych z małych miejscowości, skazanych na kulturową wegetację - Polska wyglądała zupełnie inaczej. I nawet jeśli nie lubią dziś PiS-u, z jego agresywnym demolowaniem systemu prawnego i przypisywaniem sobie wyższości etycznej, niekoniecznie marzą też o powrocie „Mira”, „Zbycha” i „Rycha”.

I zapewne nie będą się ekscytować bilbordami z wściekłym Kaczorem i podpisem, że PiS wzięło miliony. Pewnie nawet nie zrozumieją, czy autorom chodzi o podatki, posady czy przebrzmiałe już nagrody dla ministrów premier Beaty. Swoją drogą, kampania ta (powtarzam się jak zdarta płyta) świadczy po raz kolejny o uwiądzie intelektualnym spin doktorów opozycji, której całym programem jest obszczekiwanie księżyca i zupełnie nie wiadomo, jaki mają pomysł na Polskę, gdyby jakimś cudem odzyskali władzę.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:
Budowa zakopianki imponuje! Zobacz najnowsze ZDJĘCIA
ZAGINIENI z Małopolski. Pomóż w poszukiwaniach!<

Jak zmieniał się krakowski Zakrzówek? ZDJĘCIA
TŁUMY na nowym kąpielisku pod Krakowem!
Największe absurdy polskich osiedli. Masakra! ZDJĘCIA
Mówisz tak? Wymawiasz to źle! Sprawdź koniecznie!
Kultowe zawody z PRL-u. Pamiętasz je? QUIZ
Sayonara dla dymka. Sprawdź!
Najniebezpieczniejsze selfie świata. Te zdjęcia SZOKUJĄ

Marek Kęskrawiec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.