Dziwny jest ten świat. Starzy i młodzi

Czytaj dalej
Marek Kęskrawiec

Dziwny jest ten świat. Starzy i młodzi

Marek Kęskrawiec

Przez internet i opozycyjne media przetacza się spór starych z młodymi. Starzy zarzucają młodym, że nie angażują się w antypisowskie protesty i ciężko ich oderwać od kolejnego odcinka serialu na Netflixie albo od kubka kawy z mlekiem sojowym.

Fakt, wielu młodych ludzi zadowala się życiem pozbawionym idei i niewolniczym przywiązaniem do smartfona i portali pseudospołecznościowych. A jeśli przeciwko czemuś protestują, jak np. w sprawie ustawy Gowina o szkolnictwie wyższym, to często okazuje się, że nie bardzo wiedzą, co w niej tak naprawdę się znajduje.

Inna sprawa, że ci starzy, którzy strofują młodzież za bezczynność, sami mają wiele za uszami. Przedstawiają Polskę z czasów PO taką, jaka nigdy nie była. Sprawiedliwą, praworządną, pozbawioną politycznych koterii, taką normalną. Jednak dla wielu młodych prekariuszy z wielkich miast, skazanych na pracę za 2 tysie, albo dla młodych z małych miejscowości, skazanych na kulturową wegetację - Polska wyglądała zupełnie inaczej. I nawet jeśli nie lubią dziś PiS-u, z jego agresywnym demolowaniem systemu prawnego i przypisywaniem sobie wyższości etycznej, niekoniecznie marzą też o powrocie „Mira”, „Zbycha” i „Rycha”.

I zapewne nie będą się ekscytować bilbordami z wściekłym Kaczorem i podpisem, że PiS wzięło miliony. Pewnie nawet nie zrozumieją, czy autorom chodzi o podatki, posady czy przebrzmiałe już nagrody dla ministrów premier Beaty. Swoją drogą, kampania ta (powtarzam się jak zdarta płyta) świadczy po raz kolejny o uwiądzie intelektualnym spin doktorów opozycji, której całym programem jest obszczekiwanie księżyca i zupełnie nie wiadomo, jaki mają pomysł na Polskę, gdyby jakimś cudem odzyskali władzę.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:
Budowa zakopianki imponuje! Zobacz najnowsze ZDJĘCIA
ZAGINIENI z Małopolski. Pomóż w poszukiwaniach!<

Jak zmieniał się krakowski Zakrzówek? ZDJĘCIA
TŁUMY na nowym kąpielisku pod Krakowem!
Największe absurdy polskich osiedli. Masakra! ZDJĘCIA
Mówisz tak? Wymawiasz to źle! Sprawdź koniecznie!
Kultowe zawody z PRL-u. Pamiętasz je? QUIZ
Sayonara dla dymka. Sprawdź!
Najniebezpieczniejsze selfie świata. Te zdjęcia SZOKUJĄ

Marek Kęskrawiec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.