Dziękuje za dentystę, ale prosi też o pocztę

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Aleksander [email protected]

Dziękuje za dentystę, ale prosi też o pocztę

Aleksander [email protected]

Szanse na przywrócenie poczty w Wąwelnie są niewielkie.

Sołtys Wąwelna Zbigniew Struwe, który jest też radnym gminy Sośno, apeluje w imieniu mieszkańców o przywrócenie punktu pocztowego. Wójt Leszek Stroiński obiecał, że z takim wnioskiem wystąpi do Poczty Polskiej, ale mówi, że szanse są raczej niewielkie.

Struwe o punkt pocztowy wystąpił na ostatniej sesji, mówiąc, że byłby sporym ułatwieniem dla mieszkańców Wąwelna i całego sołectwa. Nie wszyscy mieszkańcy, zwłaszcza ci starsi, mają konta internetowe, nie każdy ma też samochód. - To bardzo ważna sprawa szczególnie dla osób starszych, które nie mają możliwości dokonywania opłat i żeby dojechać do placówki poczty, muszą wynająć kierowców - mówił na sesji Struwe. Jak podkreślał, to nie tylko kłopot, ale też koszt dla utrzymujących się z niskich emerytur czy rent.

Będąc przy głosie, radny i sołtys podziękował jednocześnie włodarzom gminy za przywrócenie w gminie Sośno usług stomatologicznych, które działają w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, ale zasugerował, że można by te usługi poszerzyć jeszcze o protetykę.

Wójt Leszek Stroiński odpowiada, że szanse na punkt pocztowy są raczej niewielkie. - Ale wystąpimy z takim wnioskiem do Poczty Polskiej - mówi wójt.

Zdaniem wójta i tak sukcesem jest, że nadal utrzymuje się punkt poczty w Sośnie, bo były już plany, by go zlikwidować.

Natomiast jeśli chodzi o poszerzenie oferty stomatologicznej, to również nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać, gdyż pieczę nad tym trzyma Narodowy Fundusz Zdrowia, który zawiera kontrakty.

Kosza od wójta dostał natomiast radny Ryszard Badziński, który zapytał na sesji, czy nie warto przejąć od PKP i zagospodarować tereny i nasypy po byłych torach, a w ich miejsce zbudować ścieżki rowerowe. Wójt Stroiński nie ma wątpliwości, że nie stać gminy na budowanie i utrzymywanie ścieżek rowerowych, a tym samym nabywanie terenów od PKP. Zdaniem Stroińskiego gmina Sośna ma inne priorytety inwestycyjne, np. budowę wodociągów czy remonty dróg.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.