Anna Folkman

Dzieci jadą na wakacje a służby kontrolują autobusy. Kierowcy trzeźwi, ale stan autobusów jeszcze do popraw

Dzieci jadą na wakacje a służby kontrolują autobusy. Kierowcy trzeźwi, ale stan autobusów jeszcze do popraw Fot. K_kapica_afk
Anna Folkman

Dzieci przejechały pół Polski i dopiero u nas okazało się, że autokary, którymi podróżują nie nadają się do ruchu. Wśród w sumie 89 skontrolowanych autobusów, dwa dostały bezwzględny zakaz dalszej jazdy. Zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych.

Od początku wakacji w Szczecinie w punkcie kontroli przy ulicy Sambora, policjanci skontrolowali 21 autobusów, poza tym miejscem 13.

- Nie stwierdziliśmy żadnych nieprawidłowości - mówi podkom. Anna Gembala z policji w Szczecinie. - Wszelkie nieprawidłowości związane ze złym stanem technicznym pojazdu czy też trzeźwością kierowcy, powinny być natychmiast zgłaszane policjantom.

Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoją pociechę w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu powinien zgłosić potrzebę takiej kontroli w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie pod nr tel. 91 8213033 lub 91 8213997. Autobusy wyjeżdżające w godz. 06.30 - 10.00 są kierowane do punktu kontroli przy ul. Sambora, o czym bezwzględnie organizator powinien powiadomić przewoźnika. Kontrola autobusów wyjeżdżających po godz. 10 odbywa się w miejscu wskazanym przez organizatora wycieczki.

Dalej:

Kontrole stanu technicznego autobusów wyjeżdżających w trasy z dziećmi

Co ze stanem technicznym autobusów?

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Folkman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.