Dyrekcja i władze powiatu walczą o szpital w Rypinie [rozmowa]

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Tomasz Błaszkiewicz

Dyrekcja i władze powiatu walczą o szpital w Rypinie [rozmowa]

Tomasz Błaszkiewicz

W rozmowie z Pomorską starosta Jarosław Sochacki i dyrektor ds. ekonomicznych Anna Wilkanowska mówią o problemach i szansach na rozwój Szpitala Powiatowego w Rypinie.

Jak obecnie wygląda sytuacja finansowa szpitala?
Jest bardzo trudna. Wygenerowana strata wynosi ok. 4 mln zł. Jej wysokość była szacowana na podobnym poziomie już w momencie konstrukcji planu finansowego na 2019 rok. Niedoszacowany kontrakt z NFZ w naszym szpitalu to kwota w granicach 5 mln złotych.

Jak obecnie wygląda sytuacja finansowa szpitala?
Jest bardzo trudna. Wygenerowana strata  wynosi ok. 4 mln zł. Jej wysokość była szacowana na podobnym poziomie już w momencie konstrukcji planu finansowego na 2019 rok. Niedoszacowany kontrakt z NFZ w naszym szpitalu to kwota w granicach 5 mln złotych. Wzrost kontraktu w ciągu roku ok. 1,5 mln złotych pozwolił na regulację zobowiązań wymagalnych, które rotują się: część zostaje spłacona, nowe wchodzą w wymagalność. Zobowiązania wymagalne  na chwilę obecną kształtują się ponownie  na poziomie ok. 2 mln zł. Brakuje środków finansowych na ich pokrycie. Problematyka rażącego zadłużania się szpitali dotyka prawie wszystkie szpitale powiatowe w kraju.

Zapraszamy do czytania pełnej wersji rozmowy z starostą Jarosławem Sochackim i dyrektor ds. ekonomicznych Anną Wilkanowską o problemach i szansach na rozwój Szpitala Powiatowego w Rypinie.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Błaszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.