Marek Jaszczyński

Dwa lata gruntownej przebudowy w centrum miasta. Inwestycja poprawi jakość komunikacji

Dwa lata gruntownej przebudowy w centrum miasta. Inwestycja poprawi jakość komunikacji
Marek Jaszczyński

Spółka „Tramwaje Szczecińskie” szuka wykonawcy na modernizację torowiska w al. Niepodległości oraz al. Wyzwolenia do Ronda Giedroycia. Zadaniem wykonawcy będzie również przebudowa placu Rodła i placu Żołnierza Polskiego.

Ta inwestycja ucieszy na pewno osoby korzystające z komunikacji miejskiej, które narzekają na stan torowisk w mieście.

- Projekt przebudowy torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu al. Niepodległości - pl. Żołnierza Polskiego - al. Wyzwolenia - pl. Rodła do Ronda Giedroycia zakłada poprawę infrastruktury tramwajowej na łącznym odcinku około 8034 metrów toru pojedynczego, ale także kompleksowo odpowie na potrzeby pasażerów komunikacji miejskiej, pieszych, rowerzystów i kierowców. Poprawi ich komfort i bezpieczeństwo. Zadanie jest skomplikowane i wymagające, zostanie podzielone na kilka etapów - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki „Tramwaje Szczecińskie”.

[polecane]19724167;1;ZOBACZ TEŻ:[/polecane]

Zakres robót obejmuje nie tylko wymianę torów, ale również przebudowę pętli Dworzec Niebuszewo, przebudowę placu Rodła i placu Żołnierza Polskiego. W ramach inwestycji zostanie nadany priorytet dla komunikacji miejskiej na całym wspomnianym odcinku poprzez wykonanie pasów autobusowo -tramwajowych. Pasażerowie będą mogli korzystać z przystanków „wiedeńskich”, znanych z ulicy Arkońskiej, a umożliwiających łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju.

Przewidziano także przebudowę chodników oraz zjazdów, budowę pasów rowerowych, przebudowę sygnalizacji świetlnej wraz ze zmianą organizacji ruchu. O tym, czy będą chętni do wykonania prac, przekonamy się 29 kwietnia. Wówczas mija termin składania ofert.

Jedno jest pewne miasto będzie dużym placem budowy, bo obok budowy węzła Łękno czy Granitowa, trwają już prace na ulicy Szafera i placu Szarych Szeregów. Wykonawca robi też pierwsze przymiarki do przebudowy węzła Głębokie. A to nie koniec.

- Niedługo ruszymy też z pracami na ul. Wyszyńskiego. Tutaj trzeba będzie zamknąć linie łączące prawobrzeże z lewobrzeżem, dlatego chcemy rozpocząć to przed wakacjami i zakończyć jesienią. To trzeba będzie zgrać z pracami drogowymi na Międzyodrzu. Nie ma co ukrywać utrudnienia będą duże - mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.