Wioletta Mordasiewicz

Duża radość z boiska. Nowa inwestycja gotowa

Do tej pory młodzież i dzieci ze Storkowa nie miały gdzie spędzać wolnego czasu na świeżym powietrzu. Teraz mają boisko, gdzie zapraszają także swoich Do tej pory młodzież i dzieci ze Storkowa nie miały gdzie spędzać wolnego czasu na świeżym powietrzu. Teraz mają boisko, gdzie zapraszają także swoich rówieśników z okolicznych wiosek
Wioletta Mordasiewicz

Przez ponad rok dzieci i młodzież ze Storkowa, w gminie Ińsko, czekały na boisko. Nowa inwestycja, zrealizowana w czynie społecznym przez mieszkańców, jest gotowa

Nowe boisko, zrobione w miejscu dawnego, jest ogrodzone i wielofunkcyjne. Można na nim grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę.

Boisko jest owocem starań stowarzyszenia Sami Sobie i Innym, wspieranego przez miejscowych mieszkańców oraz Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych, które w Storkowie prowadzą żwirownię.

Żwirownia użyczała pomysłodawcom sprzęt, prowadziła roboty ziemne, dała siatkę ogrodzeniową, kupiła dwie bramki. Pomogła też gmina Ińsko.

- Super! - cieszą się najmłodsi mieszkańcy Storkowa, gdzie zamieszkuje ponad 50 dzieci w tym w wieku szkolnym. - Teraz aż chce się wychodzić z domów. Fajnie, że możemy się spotykać na boisku i wspólnie się bawić i grać.

Przedstawiciele stowarzyszenia Sami Sobie i Innym chcą jeszcze kupić wiatę dla zawodników rezerwowych i postawić obok boiska kontener na sprzęt.

- Złożyliśmy wniosek o dotację, poprosimy też o pomoc gminę - mówi Antoni Kubić, prezes stowarzyszenia. - Dziękujemy władzom żwirowni za pomoc i wszystkim, którzy przyczynili się do zakończenia budowy tego boiska.

Podczas jego otwarcia rozegrano mecz inauguracyjny.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.