Wioletta Mordasiewicz

Duża radość z boiska. Nowa inwestycja gotowa

Do tej pory młodzież i dzieci ze Storkowa nie miały gdzie spędzać wolnego czasu na świeżym powietrzu. Teraz mają boisko, gdzie zapraszają także swoich Do tej pory młodzież i dzieci ze Storkowa nie miały gdzie spędzać wolnego czasu na świeżym powietrzu. Teraz mają boisko, gdzie zapraszają także swoich rówieśników z okolicznych wiosek
Wioletta Mordasiewicz

Przez ponad rok dzieci i młodzież ze Storkowa, w gminie Ińsko, czekały na boisko. Nowa inwestycja, zrealizowana w czynie społecznym przez mieszkańców, jest gotowa

Nowe boisko, zrobione w miejscu dawnego, jest ogrodzone i wielofunkcyjne. Można na nim grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę.

Boisko jest owocem starań stowarzyszenia Sami Sobie i Innym, wspieranego przez miejscowych mieszkańców oraz Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych, które w Storkowie prowadzą żwirownię.

Żwirownia użyczała pomysłodawcom sprzęt, prowadziła roboty ziemne, dała siatkę ogrodzeniową, kupiła dwie bramki. Pomogła też gmina Ińsko.

- Super! - cieszą się najmłodsi mieszkańcy Storkowa, gdzie zamieszkuje ponad 50 dzieci w tym w wieku szkolnym. - Teraz aż chce się wychodzić z domów. Fajnie, że możemy się spotykać na boisku i wspólnie się bawić i grać.

Przedstawiciele stowarzyszenia Sami Sobie i Innym chcą jeszcze kupić wiatę dla zawodników rezerwowych i postawić obok boiska kontener na sprzęt.

- Złożyliśmy wniosek o dotację, poprosimy też o pomoc gminę - mówi Antoni Kubić, prezes stowarzyszenia. - Dziękujemy władzom żwirowni za pomoc i wszystkim, którzy przyczynili się do zakończenia budowy tego boiska.

Podczas jego otwarcia rozegrano mecz inauguracyjny.

Wioletta Mordasiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.