Paweł Ukraiński

Drenaż kasy gminnej Kamienia Pomorskiego

Gmina, mimo programu naprawczego, musiała zainwestować m.in. w adaptację pomieszczeń i dodatkowe oddziały klas Gmina, mimo programu naprawczego, musiała zainwestować m.in. w adaptację pomieszczeń i dodatkowe oddziały klas
Paweł Ukraiński

Ponad 545 tysięcy złotych będą kosztowały kamieński samorząd zmiany narzucone w wyniku wprowadzenia nowej reformy oświaty

Oprócz adaptacji pomieszczeń, złożą się na to dodatkowe oddziały klas, siatki godzin i podziały uczniów na nowe grupy. Gmina Kamień Pomorski jest organem prowadzącym dla czterech szkół podstawowych i dwóch przedszkoli.

Reforma wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości miała z założenia być bez kosztowa i nie powodować utraty pracy przez nauczycieli. O ile z tym drugim czynnikiem w Kamieniu Pomorskim w jakiś sposób sobie poradzono, o tyle środki jakie będzie musiała ponieść będąca w programie naprawczym gmina opiewają na kwotę ponad 545 tys. zł.

- Wstępnie szacowane koszty, wynikające z różnicy godzin szkolnych (różnica z dodatkowych oddziałów klas, siatki godzin i podziałów na grupy) ok. 60 tys. zł w roku 2017. Koszty zmiany przeznaczenia budynku Gimnazjum 485.658, 53 zł - poinformowała naszą redakcję sekretarz gminy.

W dotychczasowym budynku gimnazjum zostały przeprowadzone prace adaptacyjne mające na celu dostosowanie bazy szkolnej do wykorzystania jej na potrzeby kamieńskiej oświaty.

Jak informują urzędnicy trzykondygnacyjny, wybudowany na potrzeby gimnazjum budynek, zostanie w roku szkolnym 2017/2018 w części zagospodarowany na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim, która nie ma swojej własnej siedziby oraz w latach następnych na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim.

Prace adaptacyjne przeprowadzono w okresie wakacji letnich. W szkołach podstawowych przygotowano dodatkowe sale lekcyjne dla uczniów klas VII.

Paweł Ukraiński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.