Paweł Ukraiński

Drenaż kasy gminnej Kamienia Pomorskiego

Gmina, mimo programu naprawczego, musiała zainwestować m.in. w adaptację pomieszczeń i dodatkowe oddziały klas Gmina, mimo programu naprawczego, musiała zainwestować m.in. w adaptację pomieszczeń i dodatkowe oddziały klas
Paweł Ukraiński

Ponad 545 tysięcy złotych będą kosztowały kamieński samorząd zmiany narzucone w wyniku wprowadzenia nowej reformy oświaty

Oprócz adaptacji pomieszczeń, złożą się na to dodatkowe oddziały klas, siatki godzin i podziały uczniów na nowe grupy. Gmina Kamień Pomorski jest organem prowadzącym dla czterech szkół podstawowych i dwóch przedszkoli.

Reforma wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości miała z założenia być bez kosztowa i nie powodować utraty pracy przez nauczycieli. O ile z tym drugim czynnikiem w Kamieniu Pomorskim w jakiś sposób sobie poradzono, o tyle środki jakie będzie musiała ponieść będąca w programie naprawczym gmina opiewają na kwotę ponad 545 tys. zł.

- Wstępnie szacowane koszty, wynikające z różnicy godzin szkolnych (różnica z dodatkowych oddziałów klas, siatki godzin i podziałów na grupy) ok. 60 tys. zł w roku 2017. Koszty zmiany przeznaczenia budynku Gimnazjum 485.658, 53 zł - poinformowała naszą redakcję sekretarz gminy.

W dotychczasowym budynku gimnazjum zostały przeprowadzone prace adaptacyjne mające na celu dostosowanie bazy szkolnej do wykorzystania jej na potrzeby kamieńskiej oświaty.

Jak informują urzędnicy trzykondygnacyjny, wybudowany na potrzeby gimnazjum budynek, zostanie w roku szkolnym 2017/2018 w części zagospodarowany na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim, która nie ma swojej własnej siedziby oraz w latach następnych na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim.

Prace adaptacyjne przeprowadzono w okresie wakacji letnich. W szkołach podstawowych przygotowano dodatkowe sale lekcyjne dla uczniów klas VII.

Paweł Ukraiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.