Doradców nam nie brakuje

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga [email protected]

Doradców nam nie brakuje

Jadwiga [email protected]

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konferencji zatytułowanej „Doradztwo edukacyjno-zawodowe wyzwaniem nowoczesnej szkoły” w Stawkach.

Konferencję zorganizowano w Zespole Szkół im. Marii Danilewicz -Zielińskiej nie bez przyczyny. Szkoła od lat organizuje targi, pomagające młodzieży w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Organizatorami konferencji były Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku i gmina Aleksandrów Kujawski. Do Stawek przybyło kilkadziesiąt osób, nie tylko dyrektorzy i nauczyciele szkół z powiatu aleksandrowskiego i radziejowskiego, ale także wielu instytucji, które zajmuj się doradztwem edukacyjnym i zawodowym dla młodzieży i dorosłych. Jak wynikało z wystąpień prelegentów, reprezentujących te instytucje, formy doradztwa są w wielu podobne.

- Mamy wiele przykładów dobrych praktyk w doradztwie i jednym z celów konferencji było zaprezentowanie ich i wymiana doświadczeń w tej dziedzinie - nie ukrywała Aneta Gabryelczak z K-PCEN w rozmowie z „Pomorską”.

Domicela Kopaczewska, dyrektor departamentu oświaty w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zwróciła uwagę na potrzebę stworzenia jednego spójnego systemu doradztwa z udziałem szkół ( w wielu są doradcy zawodowi), ale też pracodawców.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.