Donos ma się teraz opłacić. Powstało zwolnienie podatkowe

Czytaj dalej
Maciej Czerniak

Donos ma się teraz opłacić. Powstało zwolnienie podatkowe

Maciej Czerniak

Nowe przepisy obowiązują od 1 stycznia. Według znowelizowanej ustawy o podatkach dochodowych zwolnienie podatkowe obejmuje również „wynagrodzenie za udzielenie pomocy” służbom państwowym. Wcześniej był 20 - proc. ryczałt.

W ustawie wyliczone są formacje, które mogą wypłacać swoim informatorom nagrody. Chodzi o zapłatę za informacje przekazane: „(...) Policji, funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Żandarmerii Wojskowej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu i Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu.

Informatorzy policyjni i skarbowi, którzy pomagają służbom, nie będą już musieli płacić podatku od nagrody za „kapusiowanie”. Więcej o tym precederze w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.