Donald Tusk, nauczyciele, opiekunowie niepełnosprawnych, czyli... polityczne strachy na lachy [FELIETON JACKA PAJĄKA]

Czytaj dalej
Jacek Pająk

Donald Tusk, nauczyciele, opiekunowie niepełnosprawnych, czyli... polityczne strachy na lachy [FELIETON JACKA PAJĄKA]

Jacek Pająk

Wskrzeszanie upiorów w polityce jest często jak wyciąganiem królików z kapelusza. Dla PiS-u Donald Tusk może stać się jednym i drugim.

W poniedziałek były premier zeznawał w sprawie katastrofy smoleńskiej i to może politycznie na chwilę przyćmić ostatni weekend obfitujący w manifestacje przeciw obecnie rządzącym.

Chodzi o najazd nauczycieli na Warszawę, którzy jeszcze nie dostali obiecanej przez PiS podwyżki, czy też o protest opiekunów niepełnosprawnych, którym wszyscy ważni w tym kraju od lat deklarują pomoc i na tym się zazwyczaj kończyło. A o tym, że od obietnic raczej nie przybywa pieniędzy na koncie wie chyba każdy.

Od kasy zależy jak długo czekamy na operacje zaćmy, czy wszczepienie protezy stawu kolanowego lub biodrowego. Tu NFZ zapowiada, że dorzuci i skróci kolejki. Oby to nie był tylko królik z kapelusza, bo i tak w służbie zdrowia jest raczej upiornie...

Jacek Pająk

Od prawie 30 lat jestem dziennikarzem, a przez nieco krótszy okres redaktorem. Ukończyłem Uniwersytet Warszawski na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Praktyki odbywałem między innymi w tygodniku "Polityka" i wielu innych gazetach, ale niemal od początku mojej zawodowej, dziennikarskiej kariery pracuję w redakcji "Dziennika Łódzkiego - najpierw jako dziennikarz działu miejskiego, później redaktor w wielu działach. Dziś jestem sekretarzem redakcji...

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.