Celina Wojda

Dodatkowe miliony na szpitale kliniczne

SPSK nr 2 przy Unii Lubelskiej właśnie otrzymał dodatkowe 2,3 mln zł na Zakup sprzętu  m.in. dla Kliniki Hematologii z Oddziałem Transplantacji Szpiku SPSK nr 2 przy Unii Lubelskiej właśnie otrzymał dodatkowe 2,3 mln zł na Zakup sprzętu m.in. dla Kliniki Hematologii z Oddziałem Transplantacji Szpiku (Laboratorium Hematologii)
Celina Wojda

Takich dofinansowań jeszcze nie było - mówią politycy PiS i rektor PUM-u. Przez ostatni rok szpitale dostały dodatkowe 65 mln zł

Nowy sprzęt, kompleksowe remonty, budowy nowych oddziałów -n a to wszystko szpitale kliniczne w Szczecinie przez cały rok dostały 65 mln złotych dodatkowego wsparcia od rządu. Te pieniądze zostały przekazane przez ministerstwo zdrowia poza programowym finansowaniem.

- To niewątpliwie złoty okres dla Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i to nie tylko ze względu na dofinansowanie, ale także naukę i dydaktykę - mówi europoseł Czesław Hoc.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Celina Wojda

Życie w mieście, aktywność społeczna i sportowa, zdrowie, pomoc potrzebującym i działalność na rzecz innych - na takie tematy piszę najczęściej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.