Marzena Sutryk

„Dobry start”, czyli rząd daje po 300 zł na wyprawki dla uczniów

W samym Koszalinie wyprawki będą przysługiwać 13 tys. dzieci Fot. ANDRZEJ ZGIET / POLSKA PRESS GRUPA W samym Koszalinie wyprawki będą przysługiwać 13 tys. dzieci
Marzena Sutryk

Twoje dziecko uczy się w szkole? Możesz złożyć wniosek o przyznanie 300 złotych. W lipcu - elektronicznie. A od sierpnia - na papierze. Jak wolisz.

300 złotych - tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Przysługuje dzieciom w szkole podstawowej - także tym, które dopiero od września rozpoczną naukę w pierwszych klasach - oraz w gimnazjum i szkole ponadpodstawowej; pieniądze nie przysługują studentom. Rząd przygotował program, na podstawie którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole - bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. Wsparciem zostanie objętych 4,6 mln uczniów w całym kraju. Rocznie państwo wyda na to ok. 1,4 mld złotych.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.