Oskar Masternak

Do czego potrzebujemy karty LGBT+ w Szczecinie?

Ubiegłoroczny Marsz Równości pokazał, że w naszym mieście jest spora liczba osób wspierających idee  równouprawnienia Fot. Sebastian Wołosz Ubiegłoroczny Marsz Równości pokazał, że w naszym mieście jest spora liczba osób wspierających idee równouprawnienia
Oskar Masternak

Na biurku prezydenta Piotra Krzystka wylądowała petycja w sprawie wprowadzenia karty LGBT+. Sygnatariusze tłumaczą, dlaczego taki dokument jest potrzebny mieszkańcom stolicy Pomorza Zachodniego.

Dagmara Adamiak, społeczność internetowa „Równi”; Bartosz Lech, ekspert praw człowieka; Jarosław Zaleski, współwłaściciel „Love Club” oraz Igor Podeszwik, inicjatywa „Nowy Szczecin” złożyli za pośrednictwem platformy ePUAP petycję skierowaną do prezydenta o przyjęcie deklaracji LGBT+ .

- Pora na konkretne rozwiązania prawne i działania, które sprawią, że nasze miasto będzie przyjazne osobom LGBT+. Nie powinniśmy unikać tego tematu. W naszym mieście, niestety, dochodzi do aktów przemocy wobec osób należących do mniejszości seksualnych. Deklarujemy pełną wolę współpracy i pomoc w opracowaniu karty. Jesteśmy gotowi zorganizować w tej sprawie cykl spotkań roboczych. Prezydent ma 3 miesiące na udzielenie odpowiedzi. Przez ten czas chcemy prowadzić akcję promocyjną, być może uda się zorganizować debatę na ten temat - proponują autorzy petycji.

Na początku tego roku jako pierwszy w Polsce taki dokument podpisał Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Oskar Masternak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.