Dlaczego uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych nie mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Szczecinie?

Czytaj dalej
Marek Jaszczyński

Dlaczego uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych nie mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Szczecinie?

Marek Jaszczyński

Gimnazjalista to nadal uczeń gimnazjum, chociaż uczęszcza do szkoły podstawowej. Dzięki takiej wykładni urzędników, uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych nie mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Szczecinie.

Z zapytaniem o los pokrzywdzonych uczniów do prezydenta Szczecina zwrócił się jeden z radnych.

- Od kilku dni zgłaszają się do mnie rodzice uczniów, którzy uczą się w szkołach podstawowych z klasami gimnazjalnymi. Rodzice wskazują, że Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego odmawia wydania karty SKA upoważniającej do darmowych przejazdów komunikacją miejską dzieciom, które uczyły się w gimnazjach i zostały przeniesione do szkół podstawowych - mówi Wojciech Dorżynkiewicz, radny niezależny.

Radny wykazuje nieścisłość w traktowaniu dzieci: uczniowi klasy 8 szkoły podstawowej należy się zwolnienie z opłat, a jego rówieśnikowi, który uczy się w tym samym budynku oraz który za rok razem z nim pójdzie do liceum lub technikum, to zwolnienie się nie należy.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! W "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami naszego miasta i regionu, a szczególnie komunikacją. Bywa też, że piszę o historii i o wojsku

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.