Dlaczego uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych nie mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Szczecinie?

Czytaj dalej
Marek Jaszczyński

Dlaczego uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych nie mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Szczecinie?

Marek Jaszczyński

Gimnazjalista to nadal uczeń gimnazjum, chociaż uczęszcza do szkoły podstawowej. Dzięki takiej wykładni urzędników, uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych nie mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Szczecinie.

Z zapytaniem o los pokrzywdzonych uczniów do prezydenta Szczecina zwrócił się jeden z radnych.

- Od kilku dni zgłaszają się do mnie rodzice uczniów, którzy uczą się w szkołach podstawowych z klasami gimnazjalnymi. Rodzice wskazują, że Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego odmawia wydania karty SKA upoważniającej do darmowych przejazdów komunikacją miejską dzieciom, które uczyły się w gimnazjach i zostały przeniesione do szkół podstawowych - mówi Wojciech Dorżynkiewicz, radny niezależny.

Radny wykazuje nieścisłość w traktowaniu dzieci: uczniowi klasy 8 szkoły podstawowej należy się zwolnienie z opłat, a jego rówieśnikowi, który uczy się w tym samym budynku oraz który za rok razem z nim pójdzie do liceum lub technikum, to zwolnienie się nie należy.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.