Mariusz Parkitny

Dlaczego rozczarowała mnie decyzja sądu, który utajnił proces irydologa [FELIETON]

Dlaczego rozczarowała mnie decyzja sądu, który utajnił proces irydologa [FELIETON]
Mariusz Parkitny

Jestem zaskoczony decyzją sądu, który utajnił proces irydologa, zasłaniając się tajemnicą lekarską. Uważam, że to jedna z takich spraw, które opinia publiczna powinna poznać w szczegółach. Aby niektórym otworzyły się oczy, do czego prowadzi lekceważenie medycyny. A takich osób jest całkiem sporo.

Kilka dni temu przed sądem rejonowym w Szczecinie ruszył długo oczekiwany proces Krzysztofa Ż. Mężczyzna od kilku lat przekonywał, że z oka można nie tylko odczytać choroby organizmu, ale też podjąć skuteczne leczenie. Swoją wiedzą nabytą m.in. na kilkutygodniowym kursie w Azji, chętnie dzielił się w telewizjach śniadaniowych. Do czasu, gdy do szczecińskiego szpitala trafiła jego pacjentka z pękniętą piersią. To był rak w zaawansowanym stanie. Gdy lekarze to zobaczyli powiedzieli kobiecie „on panią zabił”. I zawiadomili prokuraturę o działaniach znachora.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Z aktu oskarżenia:

- Bez uprawnień udzielał świadczeń zdrowotnych polegających na rozpoznawaniu chorób i stawianiu diagnozy w oparciu o wygląd tęczówki oka pacjentów oraz leczeniu tak rozpoznanych chorób, dokonując błędnej oceny stanu zdrowia pokrzywdzonej . Wprowadził ją tym samym w błąd. Następnie utwierdził ją w przekonaniu o trafności diagnoz i braku konieczności leczenia konwencjonalnego oraz wystarczającym sposobie leczenia w sposób przez niego zalecony. Tym naraził pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utarty życia wynikające z rozwoju choroby nowotworowej.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.