Dla wszystkich dzieci są już miejsca w przedszkolu

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Dla wszystkich dzieci są już miejsca w przedszkolu

Jolanta Młodecka

Od września tego roku sześciolatki pozostają w przedszkolu. Władze przygotowują się na tę sytuację. W Dobrem i Krzywosądzy trwa modernizacja szkół.

W gminie Dobre nie było problemu ze znalezieniem dla dziecka miejsca w przedszkolu. Ale w sytuacji, gdy sześciolatki nie idą do klasy pierwszej szkoły podstawowej - to się może zmienić.

Trudność polega na tym, że ich miejsce zajęły trzyletnie maluchy. Tak więc miejsca dla wszystkich dzieci robi się bardzo mało.

- Przygotowaliśmy się na tę sytuację - zapewnia Stefan Śpibida, wójt Dobrego. - Postanowiliśmy zmodernizować nasze szkoły w Dobrem i Krzywosądzy. W gminie funkcjonują cztery oddziały przedszkolne, dwa w głównej placówce samorządowej, jedno przy Zespole Szkół w Dobrem i jedno w Krzywosądzy. Powstaną tu nowe pomieszczenia dla przedszkolaków, w tym także dla najmłodszych, trzylatków. Wiąże się to oczywiście z pewnymi nakładami, ale wystąpiliśmy do urzędu marszałkowskiego o dofinansowanie tych projektów z funduszy unijnych.

Koszty adaptacji w obu szkołach to 200 tys. złotych. Z tego 85 proc. pokryje dotacja unijna. Prace trwają, większy ich zakres prowadzony jest w Krzywosądzy. Przebudowywana jest duża część parteru, łącznie z budową nowego wejścia od strony ulicy.

W sumie w gminie Dobre opieką przedszkolną objęta jest prawie setka dzieci. W placówkach realizowany jest podstawowy, pięciogodzinny program opieki oraz program dziewięciogodzinny.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.