Dla miłośników jednośladów - o bezpieczeństwie na rowerze

Czytaj dalej

Dla miłośników jednośladów - o bezpieczeństwie na rowerze

W najbliższy poniedziałek, 3 września, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Senior na drodze. Jestem świadomy - jestem bezpieczny”.

Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drodze pieszych i rowerzystów w wieku 60+. W programie m.in. interaktywne filmy dotyczące bezpieczeństwa starszych osób na drodze, porady z zakresu unikania zagrożeń.

Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, patronem akcji jest policja.

Poniedziałkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej (sala konferencyjna) przy ul. Snycerskiej 8 w Łodzi.

Ci uczestnicy, którzy zabiorą swoje jednoślady, będą mieli okazję skorzystać z serwisu rowerowego (w namiocie przed budynkiem RCPS), w którym będzie można zrobić podstawowy przegląd oraz doposażyć rower w dzwonek, odblaski i światła.

O godz. 10 wystartuje część wykładowa, podczas której z prelekcjami wystąpią przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Łodzi oraz Mariusz Sztal, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, trzeba tylko wcześniej potwierdzić swój udział, pisząc na adres [email protected] lub dzwoniąc pod numer 663-971-032. Każdy uczestnik dostanie upominek, w trakcie spotkania zostanie też zapewniony poczęstunek.

Szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się na stronie internetowej Krajowej Rady BRD www.krbrd.gov.pl oraz na www.SeniorNaDrodze.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.